19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

3 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 15-а після П’ятидесятниці, після Воздвиження. Глас 6.
Посту немає.

Совершается служба на шестьВмч. Євстафія Плакіди, жінки його Феопістії та чад їхніх Агапія і Феопіста (бл. 118). Совершается служба со славословиемМчч. та сповв. Михаїла, кн. Чернігівського, і боярина його Феодора, чудотворців (1245).

Прп. і блгв. кн. Олега Брянського (бл. 1285)Собор Брянських святих.

Сщмчч. Феоктиста та Олександра пресвітерів (1937). Блгв. кн. Іоанна Путивльського (ХІІІ)

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 4-е, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. Літ. – Неділі після Воздвиження: Гал., 203 зач., II, 16-20. Мк., 37 зач., VIII, 34 – IX, 1. Ряд. (під зачало): 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Мф., 92 зач., XXII, 35-46. Вмч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЗАПРОПОНУВАВ ГОСПОДЬ ЗАПОВІДЬ ПРО ЛЮБОВ ДО БОГА ТА БЛИЖНІХ І ВІДРАЗУ Ж ДОПОВНИВ ЇЇ УЧЕННЯМ СВОЇМ про СИНІВСТВо БОГУ ТА БОЖЕСТВУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДЛЯ ЧОГО Ж ЦЕ? ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПОЯСНИТИ, ЩО ІСТИННА ЛЮБОВ ДО БОГА І ЛЮДЕЙ НЕ ІНАКШЕ МОЖЛИВА, ЯК ПІД ДІЄЮ ВІРИ У БОЖЕСТВО ХРИСТА СПАСИТЕЛЯ, У ТЕ, ЩО ВІН – СИН БОЖИЙ, ЯКИЙ ВОПЛОТИВСЯ.

 

ТАКА ВІРА ПРОБУДЖУЄ ЛЮБОВ ДО БОГА, БО ЯК НЕ ЛЮБИТИ ТАК ВОЗЛЮБИВШОГО НАС БОГА, ЯКИЙ І СИНА СВОГО ЄДИНОРОДНОГО НЕ ПОШКОДУВАВ, А ВІДДАВ ЙОГО ЗА НАС? ВОНА Ж (ВІРА) ДОВОДИТЬ ЦЮ ЛЮБОВ ДО ПОВНОТИ ДОСКОНАЛОСТІ АБО ДО ТОГО, ЧОГО ВОНА ШУКАЄ, А ЛЮБОВ ШУКАЄ ЖИВОГО СОЮЗУ.

 

ЩОБ ДОСЯГНУТИ ТАКОГО СОЮЗУ, ТРЕБА ПЕРЕМОГТИ ВІДЧУТТЯ ПРАВДИ БОЖОЇ, ЯКА КАРАЄ ГРІХ; БЕЗ ЦЬОГО СТРАШНО ПРИСТУПАТИ ДО БОГА. ВІДЧУТТЯ Ж ЦЕ ПЕРЕМАГАЄТЬСЯ ПЕРЕКОНАННЯМ, ЩО ПРАВДА БОЖА ЗАДОВОЛЕНА ХРЕСНОЮ СМЕРТЮ СИНА БОЖОГО; ПЕРЕКОНАННЯ ТАКЕ ВІД ВІРИ; ВІДПОВІДНО, ВІРА ВІДКРИВАЄ ШЛЯХ ЛЮБОВІ ДО БОГА.

 

ЦЕ ПЕРШЕ. ДРУГЕ, ВІРА У БОЖЕСТВО СИНА БОЖОГО, ЯКИЙ ЗАРАДИ НАС ВОПЛОТИВСЯ, ПОСТРАЖДАВ ТА БУВ ПОХОВАНИЙ, ДАЄ ЗРАЗОК ЛЮБОВІ ДО БЛИЖНІХ; БО ТЕ І Є ЛЮБОВ, КОЛИ ТОЙ, ХТО ЛЮБИТЬ, ВІДДАЄ ДУШУ СВОЮ ЗА ЛЮБИМИХ. ВОНА ЖЕ (ВІРА) ДАЄ І СИЛИ ДО ПРОЯВЛЕННЯ ТАКОЇ ЛЮБОВІ.

 

ЩОБ МАТИ ТАКУ ЛЮБОВ, ТРЕБА СТАТИ НОВОЮ ЛЮДИНОЮ, ЗАМІСТЬ ЕГОЇСТИЧНОГО – САМОВІДДАНИМ. ТІЛЬКИ У ХРИСТІ ЛЮДИНА СТАЄ НОВИМ СТВОРІННЯМ; У ХРИСТІ ЖЕ БУВАЄ ТОЙ, ХТО  ВІРОЮ І БЛАГОДАТНИМ ВІДРОДЖЕННЯМ ЧЕРЕЗ СВЯТІ ТАЇНСТВА, З ВІРОЮ ПРИЙМАЮЧИ, ЄДНАЄТЬСЯ З ХРИСТОМ.

 

ЗВІДСИ ВИХОДИТЬ, ЩО ТІ, ХТО БЕЗ ВІРИ ХОЧУТЬ ЗБЕРЕГТИ У СЕБЕ, ПРИНАЙМНІ, МОРАЛЬНИЙ УСТРІЙ, ДАРЕМНО НА ЦЕ ЧЕКАЮТЬ. ВСЕ РАЗОМ; ЛЮДИНУ ДІЛИТИ НЕ МОЖНА. ПОТРІБНО ЗАДОВОЛЬНИТИ ЇЇ ВСЮ.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди 25-річчя відновлення чернечого життя в Чорторийському монастирі

Редактор Головний

3 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Особливі діти Волинської єпархії взяли участь у благодійному фестивалі “Божі діти”

Редактор Головний