22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Календар

3 травня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 3-я після Пасхи, святих жон-мироносиць Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвятих жон-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Саломії, ІоанниМарфи та МаріїСусани та інших; праведних Іосифа Аримафейського та Никодима. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феодора Трихіни (400).

Свтт. Григорія (593), Анастасія I Синаїта (599) , Патріархів Антіохійських. Прп. Анастасія, ігумена Синайської гори (695). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлгв. Тамари, цариці Грузинської (XIII). Прп. Олександра Ошевенського (1479). Мч. немовляти Гавриїла Білостоцького (1690). Свт. Миколая, єп. Охридського і Жицького (1956). (Серб.)

Свт. Феодосія спов., єп. Коломенського (1937).

Кіпрської ікони Божої Матері (392).

Прославлення прп. Смарагди Ніжинської (2014).

Євангельскі Читання

Утр. – Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – Діян., 16 зач., VI, 1-7. Мк., 69 зач., XV, 43 – XVI, 8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Невтомні жінки! Сну не давали очам та повікам дрімання, поки не знайшли Возлюбленого! А мужі ніби впираються ногами: йдуть на гроб, бачать його пустим, і не розуміють, що це могло б означати, тому що Самого не бачили.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Але чи означає це, що у них менше любові, ніж у жінок? Ні, тут була любов розсудлива, яка боїться помилки через високу любов і предмет її. Коли і вони побачили та осязали, тоді кожен з них не язиком, подібно Фомі, а серцем сповідав: “Господь мій і Бог мій”, і вже ніщо не могло розлучити їх з Господом.

 

Мироносиці та апостоли – образ двох сторін нашого життя: почуття та роздумів. Без почуття життя не життя; без роздумів – життя сліпе, багато витрачується, а мало плоду здорового дає. Треба поєднувати те та інше. Почуття нехай іде вперед та пробуджує; роздуми ж нехай визначають час, місце, спосіб, взагалі побутовий стрій того, що робити натякає серце.

 

Всередині серце йде вперед, а на практиці – роздум. Коли ж почуття стануть навчені роздумів добра та зла, тоді, можливо, можна буде покластися і на одне серце; як з живого дерева самі собою ростуть пагони, квіти та плоди, так само і з серця починає тоді виникати тільки добро, яке розумно вкладається у течію нашого життя.

Вас може зацікавити

16 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний