6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

14 серпня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 8-ма після П’ятидесятниці. Глас 6.
Початок Успенського посту.
Їжа з олією.

Совершается служба со славословиемВинесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвяткування Всемилостивому Спасу І Пресвятій Богородиці (1164). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСеми мучеників Маккавеїв: АвимаАнтонінаГурія, ЄлеазараЄвсевонаАліма і Маркела, матері їх Соломонії та учителя їх Єлеазара (166 до Р.Х.).

Мчч. в Пергії Памфілійській: ЛеонтіяАтія, ОлександраКиндеяМинсифеяКиріакаМинеонаКатуна та Євклея (III). Знайдення мощей прп. Софії Суздальської (1995).

Сщмч. Димитрія пресвітера (1937).

Євангельські Читання

1 Кор., 148 зач., XI, 8-22. Мф., 71 зач., XVII, 10-18, і за суботу (під зачало): Рим., 111 зач., XIII, 1-10. Мф., 47 зач., XII, 30-37. Прав.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ ЗА БОГОСЛУЖІННЯМ, МИ ЧУЄМО , ЩО ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ: “ДОБРА ЛЮДИНА З ДОБРОГО СКАРБУ ВИНОСИТЬ ДОБРЕ, А ЗЛА ЛЮДИНА ЗІ ЗЛОГО СКАРБУ ВИНОСИТЬ ЗЛЕ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЩО ПОКЛАДЕШ У СКАРБНИЦЮ, ТЕ Й ОТРИМАЄШ. ПОКЛАДЕШ ЗОЛОТО – ЗОЛОТО І ВІЗЬМЕШ; ПОКЛАДЕШ МІДЬ – ВІЗЬМЕШ І МІДЬ.

 

ЗВІСНО, І МІДНЕ МОЖНА ВИДАТИ ЗА ЗОЛОТО, АЛЕ ЗНАВЕЦЬ ВІДРАЗУ ПОБАЧИТЬ ПІДМІНУ. ЯК ЖЕ ТАК ЗРОБИТИ, ЩОБИ У СКАРБНИЦІ НАШІЙ БУЛО ЛИШЕ ЗОЛОТО, ТОБТО У СЕРЦІ НАШОМУ ТІЛЬКИ ДОБРО?

 

СЕРЦЕ ЗА ПРИРОДОЮ СВОЄЮ – СКАРБ БЛАГИХ; ЛУКАВЕ Ж ПРИЙШЛО ПІЗНІШЕ. ВІЗЬМИ Ж АНАТОМІЧНИЙ НІЖ УВАГИ ТА НЕСАМОЖАЛІННЯ; ВІДОКРЕМ НЕПРИРОДНЄ ТА ВІДРІЖ ЙОГО. ЛУКАВЕ ОДНЕ ЗА ІНШИМ БУДЕ ВІДХОДИТИ, А БЛАГЕ – МІЦНІТИ ТА РОЗРОСТАТИСЯ; ЗАЛИШИТЬСЯ, ЗРЕШТОЮ, ОДНЕ ДОБРО.

 

СПРАВА ВСЯ У ТОМУ, ЯК ВИЗНАЧИТИ ПРИРОДНЄ ТА НЕПРИРОДНЄ. ТЕПЕРІШНІХ ЗНАВЦІВ НЕ СЛУХАЙ; ВОНИ ВСЕ ТЛУМАЧАТЬ НАВПАКИ: ЩО ПРИРОДНЄ, ТО У НИХ НЕПРИРОДНЄ, А ЩО НЕПРИРОДНЄ – НАЗИВАЮТЬ ЛУКАВЕ ДОБРИМ, А ДОБРЕ – ЛУКАВИМ.

 

ДИВИСЬ НА ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ У ЄВАНГЕЛІЇ І СВ. АПОСТОЛИ У ПИСАННЯХ СВОЇХ, І ВЖЕ ЗА ЇХНІМИ СЛОВАМИ ВИЗНАЧАЙ ПРИРОДНЄ.

ТАК, ЗРЕШТОЮ, ЗБЕРЕШ БАГАТО ДОБРОГО І БУДЕШ ВИНОСИТИ ЙОГО ЗІ СВОГО СЕРЦЯ. МОЛИСЯ ДУХУ СВЯТОМУ: “СОКРОВИЩЕ БЛАГИХ, УСОКРОВИЩЕСТВУЙ БЛАГОЕ В СЕРДЦЕ МОЕМ”.

Вас може зацікавити

18 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Помер у зоні бойових дій: на Маневиччині клірики єпархії звершили Чин поховання Захисника України

Редактор Головний

Хрест – це наше знамення Перемоги над гріхом, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний