14.8 C
Lutsk
Неділя, 28 Квітень, 2024
Всі новини Календар

29 вересня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 17 після П’ятидесятниці. Пісний день.
Вмц. Євфимії всехвальної (304). Мц. Севастіани (86–96). Мц. Мелітини (138–161). Мчч. Віктора та Сосфена (близько 304). Прп. Дорофея, пустельника Єги­петського (IV). Мчч. братів Іосифа та Ісаака (808) (Груз.). Мц. Людмили, кн. Чеської (927). Прп. Прокопія, ігум. Сазавського (1053). Свт. Кіпріана, митр. Київ­ського і всієї Русі, чудотворця (1406). Сщмч. Григорія Раєвського пресвітера (1937); сщмч. Сергія Лосєва пресвітера (1942). Знайдення мощей прп. Кукші Одеського (1994). Перенесення мощей прав. Олексія Московського (2001). Ікони Божої Матері, йменованої «Призри на смирення» (1420), у Києві (1993).

Євангельські Читання

Утр.: – Лк. 1:39-49,56 (зач. 4). На літ.: – Ап.: Еф. 4:17-25 (зач. 226).; Вмц. (під зачало): 2Кор. 6:1-10 (зач. 181).; Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240). Єв.: Мк. 12:1-12 (зач. 53).; Вмц.: Лк. 7:36-50 (зач. 33).; Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Грішниця, почувши, що Спаситель у домі Симона, прийшла туди з алавастром миру і, ставши при ногах Господа позаду, почала плакати і вмила сльозами своїми ноги Його, потім витерла їх своїм волоссям, поцілувала й помазала миром (Лк. 7, 36-39).

Вона нічого не говорить, а тільки діє і своїми діями показує найніжнішу любов до Господа. Зате і сказано було про неї: “прощаються багато гріхів її за те, що вона полюбила багато” (Лк. 7, 47).

О, коли б і нам менше говорити, а більше діяти, і діями своїми свідчити про любов до Господа! Скажеш: “Коли б Він Сам тут був, так зараз би готовий усе зробити для Нього”. Та Він і є тут, невидимо Своїм обличчям, а видимий у всіх християнах, а найбільше, у нужденних. Невидимого Господа намащуй любовною сердечно-розумною молитвою, а для видимого – роби все можливе для нужденних, і будеш робити для Бога.


Чому так сталося, що Симон-фарисей вшановує Господа і запрошує Його до себе, але одразу ж побачивши, що Він прихильно допускає до Себе і грішницю, спокушається і починає думати: “якби Він був пророком…” (Лк.7:39)? Через те, що заклопотався про частування і за клопотами залишив здорове міркування про порядки Божі. Ці дві царини, життєва і духовна, зовсім не схожі за своїми властивостями і законами. Тим часом, розум наш, чим дуже займеться, за законами того і міркувати починає.

 

За мирськими порядками з явною грішницею не можна мати спілкування; Симон так і міркує, забувши, що покаяння всіх робить чистими і грішників рівняє з праведниками. Він думає, що грішниці не слід тут бути і що Спаситель, якщо не відганяє її, то тому, мабуть, що не знає, хто вона; від цієї думки негайно народилася й інша: якщо не знає, то який же Він пророк? Словом-то він не сказав цього, а тільки подумав, і зовні ні в ньому, ні в його клопотах, як доброго господаря, не відбулося жодної зміни, але Господь бачив його серце і по серцю його зробив йому напоумлення. Він зауважив йому, що грішникам-то і місце біля Нього, і що грішниця, яка припала до Нього серцем, більше вшанувала Його, ніж він, який вшанував Його тільки частуванням. Зовнішнє [благочестя] вводить людину в неприємне Господу почуття праведності, а внутрішнє завжди тримає її в почуттях своєї негідності перед обличчям всезнаючого Господа.

Вас може зацікавити

Хрещенська вода: Усе, що необхідно знати про святиню

Редактор Головний

Нехай подвиг свт. Григорія Палами стане для нас провідником до Царства Божого: проповідь у другу неділю Великого посту

Редактор Головний

Священники та віряни єпархії продовжують допомагати військовим, лікарням та біженцям

Редактор Головний