11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Календар

28 січня 2022 року – календар з повчанням

Совершается служба на шестьПрп. Павла Фівейського (341). Совершается служба на шестьПрп. Іоанна Кущника (V).

Прмч. Пансофія (249-251). Прп. Прохора Пшинського (X) (Серб.). Прп. Гавриїла Лесновського (XI) (Серб.). Свт. Герасима, Патріарха Александрійського (1714).

Сщмч. Михаїла пресвітера (1942).

Євангельське Читання

Иак., 52 зач., II, 1-13. Мк., 46 зач., X, 23-32. Прпп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СПАСИТЕЛЬ У ЗРАЗОК ВІРИ ТА ЖИТТЯ СТАВИТЬ ДИТЯ. ПРОСТОТА ВІРИ НАРОДЖУЄ ПРОСТОТУ ЖИТТЯ; ІЗ ТОГО ТА ІНШОГО ВИХОДИТЬ ЗРАЗКОВИЙ МОРАЛЬНИЙ УСТРІЙ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ВПУСТІТЬ СЮДИ РОЗУМ: ВІН ЗРОБИТЬ РОЗЛАД У СЕРЕДИНІ, І ПІД ВИГЛЯДОМ КРАЩОГО УСТРОЮ СПРАВ ВСЕ ЖИТТЯ ЗІПСУЄ. МУДРУВАННЯ ЗАВЖДИ КРИЧИТЬ: “ТЕ НЕ ТАК, ІНШЕ НЕ ТАК; ДАЙ-НО Я ВСЕ ВЛАШТУЮ ПО-НОВОМУ; СТАРЕ Ж НЕ ГОДИТЬСЯ, НАБРИДЛО”. АЛЕ НІКОЛИ ЩЕ НІДЕ НІЧОГО ДОБРОГО ВОНО НЕ ВЛАШТУВАЛО, А ТІЛЬКИ ВСЕ ПСУЄ.

РОЗУМУ СЛІД ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ТОГО, ЩО ЗАПОВІДАНО ГОСПОДОМ. ЩОПРАВДА, ВІН НАЗИВАЄТЬСЯ ЦАРЕМ У ГОЛОВІ, АЛЕ ЦЬОМУ ЦАРЮ НЕ ДАНО ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ, А ТІЛЬКИ ВИКОНАВЧА. ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕТЬСЯ ВІН ТВОРИТИ ЗАКОН, ТО НАГОРОДИТЬ НЕВІДОМО ЩО, ПОПСУЄ І МОРАЛЬНІ, І РЕЛІГІЙНІ, І ЖИТТЄВІ, І ПОЛІТИЧНІ ПОРЯДКИ; УСЕ ПІДЕ ВВЕРХ ДНОМ.

ВЕЛИКЕ НЕЩАСТЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, КОЛИ У НЬОМУ ДАЮТЬ РОЗУМУ ЗАБАГАТО СВОБОДИ, НЕ УТРИМУЮЧИ ЙОГО БОЖЕСТВЕННОЮ ІСТИНОЮ! ЦЕ ГНІВ БОЖИЙ. ПРО НЬОГО СКАЗАНО: “УКРОЙТЕСЯ МАЛО ЕЛИКО, ДОНДЕЖЕ МИМО ИДЕТ”. У ЦЬОМУ РОЗПАЛІ РОЗУМОВОЇ НОРОВЛИВОСТІ, КРАЩЕ ВСЬОГО СХОВАТИСЯ У ПРОСТОТІ ВІРИ.

ЯК ПІД ЧАС БУРІ КРАЩЕ СИДІТИ ВДОМА І НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НЕЮ, ТАК І ПІД ЧАС БУРХЛИВОГО МУДРУВАННЯ КРАЩЕ НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НИМ ТА НЕ ХАПАТИСЯ ЗА ЗБРОЮ, ЩОБИ ПРОТИСТОЯТИ ЙОМУ. ПРОСТОТА ВІРИ СИЛЬНІША РОЗУМУ, ОДЯГНИСЯ В НЕЇ, ЯК У БРОНЮ, ТА ВСЕ ВИСТОЇШ.

Вас може зацікавити

13 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний