3.9 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Календар

2 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
День пісний .
Дозволяється їжа з олією

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ТрофимаСавватія і Доримедонта (276). Совершается служба со славословиемБлгвв. князів Феодора Смоленського (1299) і дітей його Давида (1321) і Константина, Ярославських чудотворців. Прп. Олексія Зосимовського (1928).

Мч. Зосими пустельника (IV). Блгв. вел. кн. Ігоря Чернігівського  і Київського (1147).

Сщмч. Константина і з ним двох мучеників (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1919). Сщмч. Константина (1937). Сщмч. Ніла пресвітера, прмц. Марії  (1938).

Євангельські Читання

Еф., 226 зач., IV, 17-25. Мк., 53 зач., XII, 1-12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У притчі про виноградника зображена Церква старозавітня та Боже над нею покровительство. Новозавітня Церква унаслідувала старозавітню, тому і її може стосуватися притча ця, а оскільки кожен християнин теж є церквою Бога живого, то і до нього.

Останнє потрібніше нам. Що тут виноградник? Душа, яка отримала прощення гріхів, благодать відродження, дар Святого Духа, як запоруку наслідувати вічного царства, слово Боже, св. таїнства, ангела-охоронителя. Хто виконавці? Свідомість та свобода. Вони отримують дари та обіцяють користуватися ними і плодоносити Господу. Хто несправні виконавці? Ті, які перевагами християнськими хочуть користуватися та користуються, наскільки це можливо у зовнішньому порядку речей, а достойних Господу плодів духовних не приносять.

Хто є послами від Господа? Совість зі страхом Божим, слово Боже, вчителі та пастирі, якими хоче Господь вразумити несправних. Хто не хоче виправитися і не слухає їх; інші гонять їх та стараються заглушити їх голос; інші ж доходять до того, що і проти Самого Господа починають ворогувати, коли віру в Нього відкидають у різних видах. Кінець: “зліші зла загинуть”.

Вас може зацікавити

22 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний