22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

27 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 4-та після Пасхи. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Ісидора (251).  Совершается служба на шестьБлж. Ісидора, Христа ради юродивого, Ростовського, чудотворця (1474).

Мч. Максима (бл. 250). Прп. Серапіона Синдоніта (V). Прп. Никити, затворника Печерського, єп. Новгородського (1108). Свт. Леонтія, патріарха Єрусалимського (1175).

Сщмч. Петра пресвітера (1939). Собор Старобільських святих. 

Теребенської (1654) , Ярославської (Печерської) (1823) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Літ. – Діян., 26 зач., Х, 34-43. Ін., 29 зач., VIII, 12-20.

Святитель Феофан Затворник. Мысли на каждый день года

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 “Я Світло світу; хто піде за Мною, той не буде ходити в темряві, але матиме світло життя”, говорить Господь. Отже, хто відхиляє від Господа, той відхиляє від світла і веде в темряву, і є тому справжній обскурант.

Знаєш, чого вимагає вчення Христове і дивись: як тільки хто приводить думки противні цьому вченню, не бійся називати того обскурантом, це пряме йому ім’я. Вчить Господь, що Бог єдиний по суті і Троїчний в Лицях, це є промінь нелюдського світла істини; хто проповідує противне цьому, той веде в темряву від світла, і він обскурант.

Вчить Господь, що Бог Триіпостасний, створивши світ словом Своїм, промишляє про нього-це Божественне світло, що висвітлює не земно-втішним світлом похмурі стежки життя нашого: хто проповідує противне цьому, той веде в темряву безрадісну – це обскурант.

Вчить Господь, що Бог, створивши людину, за образом Своїм і подобою, поклав йому жити в раю; коли ж він згрішив, праведно вигнав його з раю жити на цій землі, повної скорбот і потреб. Не до кінця ж прогнівався на нього, але благоволив влаштувати йому спасіння через хресну смерть Єдинородного Сина Божого – і це духовне світло, що висвітлює моральний морок, охоплюючий душі наші; хто проповідує противне цьому, той веде в темряву і є обскурант.

Вчить Господь: віруй і, прийнявши силу благодаті в Божественних таїнствах, живи за Моїми заповідями і спасешся, – це єдиний спосіб до того, щоб світло Боже увійшло в нас і зробило нас  просвітленими; хто вчить противному, той хоче утримати нас в Затьмаренні і тому обскурант.

Господь вчить: входьте вузькими вратами, суворим, самовідданним життям, і це єдиний шлях до світла; хто ж веде на широкий шлях самоугодства, той веде в темряву і це обскурант.

Господь вчить: пам’ятай останннє -смерть, суд, пекло, рай , – і це світло, що висвітлює наше майбутнє; хто вчить, що смерть всьому кінець, Той наводить темряву на нашу долю, і тому обскурант.

Любителі світла, навчитеся по цьому розрізняти, де темрява і ухиліться від неї.

Вас може зацікавити

8 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний