28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Календар

27 лютого 2024 року – календар з повчанням

27 лютого, вівторок.  Седмиця-загальниця.


Прп. Авксентія (близько 470).

Прп. Марона, пустельника Сирійського (IV). Свт. Авраамія, єп. Каррійського (V). Рівноап. Кирила, учителя Словенського (869). Прп. Iсаакія, затворника Печерського (близько 1090), і дванадцяти греків, будівничих соборної Успенської церкви Києво-Печерської Лаври (ХI), в Ближніх печерах. Перенесення мощей блгв. кн. Михаїла Чернігівського та боярина його Феодора (1578). Прп. Іларіона Святогорця (1864) (Груз.). Свт. Рафаїла, єп. Бруклінського (1915). Сщмч. Павла пресвітера та його синів мчч. Бориса, Григорія і Симеона (1918). Сщмч. Онисима, єп. Тульського (1937). Сщмч. Трифона диякона (1938).


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2  Пет. 2:9-22 (зач. 67). Єв.: Мк. 13:14-23 (зач. 60).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Якщо хто скаже вам: ось, тут Христос, або: ось там, – не вірте” (Мк). Христос Господь, Спаситель наш, влаштувавши на землі святу Церкву, благоволив перебувати у ній як її Глава, Життєдавець і Правитель. Тут Христос у Православній нашій Церкві, а в іншій будь-якій нема Його. І не шукай, не знайдеш. Тому, якщо хтось з неправославного зібрання прийде до тебе і стане переконувати: “У нас Христос”, – не вір. Якщо почуєш від когось: “У нас апостольська спільнота, і у нас Христос”, – не вір. Апостолами заснована Церква залишається на землі.

 

Це – Православна Церква. І тут Христос. А та, вчора влаштована спільнота, не може бути апостольською, і у ній немає Христа. Якщо від когось почуєш: “В мені говорить Христос”, – а разом з тим він Церкви цурається, пастирів її знати не хоче і таїнствами не освячується – не вір йому: у ньому не Христос, а інший дух, який привласнює собі Ім’я Христове, щоб відволікати від Христа Господа і від святої Церкви Його. І нікому не вір, хто бути тобі говорити щось, навіть трохи чуже Церкві. Усіх таких визнавай за знаряддя духів обману і неправдивими проповідниками неправди.

Вас може зацікавити

У неділю Антипасхи єпископ Афанасій звершив Літургію в Свято-Іллінському храмі м. Камінь-Каширський

Редактор Головний

Сьогодні багато говорять про віру, але мало хто розуміє, Хто є Бог і як Йому служити правильно, – Предстоятель

Редактор Головний

20 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний