13.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

26 лютого 2024 року – календар з повчанням

Седмиця-загальниця.  Протягом усієї седмиці, включаючи середу та п’ятницю, посту немає.


Прп. Мартиніана (V). Прпп. Зої та Фотинії (Світлани) (V). Прп. Євлогія, архієп. Александрійського (607–608). Прп. Стефана, у чернецтві Симеона, царя Сербського, Мироточивого (1200). Свт. Георгія, архієп. Могильовського  (1795). Сщмчч. Василія Тріумфова і Гавриїла Преображенського пресвітерів  (1919). Свт. Василія (Богдашевського), архієп. Канівського (1933). Сщмчч. Зосими Трубачова,  Миколая Добролюбова, Василія Горбачова, Іоанна Покровського, Леонтія Гримальського, Володимира Покровського, Парфенія Грузинова, Іоанна Калабухова, Іоанна Косинського, Михаїла Попова пресвітерів, Євгенія Нікольського диякона, прмцц. Анни Корнєєвої, Віри Морозової й Ірини Хвостової, мч. Павла Соколова (1938). Свт. Серафима (Соболєва), архієп. Богучарського (1950).


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2 Пет. 1:20-2:9 (зач. 66). Єв.: Мк. 13:9-13 (зач. 59).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Коли страх Божий приводить до початку святого і богоугодного життя, то буває його найвірнішим охоронцем, якщо хтось, слідуючи його поклику, покладе цей початок. Вчить нас цьому нинішній Апостол, наводячи на пам’ять грізні суди Божі й покарання, ще тут явлені над тими, хто не підкоряється волі Його. “Ангелів, – каже, – які согрішили, не помилував” (2 Пет. 2:4). Були чисті й у пресвітлій оселі мешкали. Але, як тільки согрішили, скинуті в морок пекла. Чи нас із тобою пощадить, якщо підемо проти волі Його?! Розлилося нечестя часів Ноя. Бог навів на них потоп і всіх знищив, за винятком восьми душ сімейства Ноєвого. Не подивився, що багато їх. Чи над тобою одним стане Він роздумувати – погубити тебе чи ні, коли не станеш слухати голосу Його?!

 

Довго терпів Господь Содому і Гоморрі. Вони ж замість напоумлення поспішали на вершину нечестя, за що, коли не сподівалися, були уражені вогнем, на образ вічного вогню, що чекає на нечестивих. Не оминути і тобі цього вогню, якщо підеш тими ж шляхами. Наводь усе це на пам’ять, сидячи сам із собою, особливо в нічній тиші й темряві, і, зігріваючи тим страх Божий, страшися гріха, мобви в ньому підкрадається до тебе полум’я вічного вогню.

Вас може зацікавити

У Луцьку попрощалися із загиблим Героєм України Віталієм – братом клірика єпархії свящ. Назарія Приймака

Редактор Головний

Клірик Волинської єпархії привітав з Різдвом Христовим підопічних Луцького геріатричного пансіонату

Редактор Головний

8 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний