6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

27 липня 2022 року – календар з повчанням

Ап. від 70-ти Акили (I).

Мч. Іуста (I). Прп. Єлія ченця (IV). Прп. Онисима чудотворця (IV). Мч. Іоанна Мервського. Прп. Стефана Махрицького (1406). Прп. Никодима Святогорця (1809). Сщмч. Константина пресвітера (1918); сщмч. Миколая пресвітера (1933). Знайдення мощей прп. Феофіла Київського, Христа заради юродивого (1993).

На цей день переноситься служба мчч. Кирику та Іулиті.

Євангельські Читання

1 Кор., 137 зач., VII, 12-24. Мф., 60 зач., ХIV, 35 – XV, 11 і за четвер (під зачало): 1 Кор., 138 зач., VII, 24-35. Мф., 61 зач., XV, 12-21. Мчч.: 1 Кор., 154 зач. (від полу), XIII, 11 – XIV, 5. Лк., 51 зач. (від полу), X, 19-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ ЗА БОГОСЛУЖІННЯМ, МИ ЧУЄМО ПРО ТЕ, ЩО “НЕ ТЕ, ЩО ВХОДИТЬ В УСТА, ОПОГАНЮЄ ЛЮДИНУ, А ТЕ, ЩО ВИХОДИТЬ З ЇЇ УСТ”.

 

ГОСПОДЬ СКАЗАВ ЦЕ НЕ ТОМУ, ЩО ВІН НЕ ПІДТРИМУВАВ ПІСТ АБО Ж ВВАЖАВ ЙОГО НЕ ПОТРІБНИМ ДЛЯ НАС.

 

НІ, І САМ ВІН ПОСТИВСЯ, І АПОСТОЛІВ НАВЧАВ ЦЬОМУ, І В ЦЕРКВІ СВОЇЙ СВЯТІЙ ВСТАНОВИВ ПОСТИ, ЩОБИ ПІД ЧАС ПОСТУ МИ НЕ ОБМЕЖУВАЛИ СЕБЕ ЛИШЕ ТИМ, ЩО МАЛО ЇЛИ, А ПІКЛУВАЛИСЯ ПРИ ЦЬОМУ ПРО ТЕ, ЩО І ДУШІ СВОЇЙ ТРЕБА ДОТРИМУВАТИСЯ ПОСТУ, НЕ ЗАДОВОЛЬНЯЮЧИ УСІ ЇЇ ПОБАЖАННЯ ЧИ ПРИСТРАСНІ ЗАХОПЛЕННЯ. І ЦЕ ГОЛОВНЕ.

 

ПІСТ ЖЕ Ж Є МОГУЧИМ ДЛЯ ЦЬОГО ЗАСОБОМ. ОСНОВА ПРИСТРАСТЕЙ У ПЛОТІ; КОЛИ ВИСНАЖЕНА ПЛОТЬ, ТОДІ НЕМОВ ПІДКОП ПІДВЕДЕНИЙ ПІД ПРИСТРАСТІ І ФОРТЕЦЯ ЇХ РУЙНУЄТЬСЯ.

 

БЕЗ ПОСТУ ЖЕ ПОБОРОТИ ПРИСТРАСТІ БУЛО БИ ЧУДОМ, СХОЖИМ НА ТЕ, ЩО БУТИ У ВОГНІ І НЕ ГОРІТИ.

 

У ТОГО, ХТО ЗАДОВОЛЬНЯЄ ПЛОТЬ СВОЮ ЇЖЕЮ, СНОМ ТА СПОКОЄМ, ЯК ЙОМУ ТРИМАТИСЯ ЧОГОСЬ ДУХОВНОГО? ВІДМОВИТИСЯ ВІД ЗЕМЛІ Й УВІЙТИ У СПОГЛЯДАННЯ НЕВИДИМИХ РЕЧЕЙ ТА ПРАГНУТИ ДО НИХ ЙОМУ ТАК ЖЕ ЗРУЧНО, ЯК І ПОРАНЕНІЙ ПТИЦІ ПІДНЯТИСЯ З ЗЕМЛІ.

Вас може зацікавити

Різдвяний концерт вихованців недільної школи “НІКА”, що діє при кафедральному соборі. ВІДЕО

Редактор Головний

У селі Качин клірики Волинської єпархії звершили Чин похорону полеглого на війні Захисника України

Редактор Головний

З нагоди престольного свята митрополит Нафанаїл звершив Божественну літургію у Чарторийському монастирі. ФОТО

Редактор Головний