1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Календар

13 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Совершается служба на шестьСщмч. Григорія єп., просвітителя Великої Вірменії (бл. 335). Совершается служба со славословиемПрп. Григорія Пельшемського, Вологодського чудотворця (1442). Совершается служба с полиелеемСвт. Михаїла, першого митр. Київського (992).

Мцц. Рипсимії Гаїанії і з ними 35-ти святих дів (початок IV). Свт. Михаїла, першого митр. Київського (992). 

Сщмч. Прокопія пресвітера (1918). Сщмчч. ПетраВ’ячеславаПетраСимеонаВасилія, Олександра пресвітерів, Серафима диякона, прмц. Олександри, мчч. Олексія і Матфея, мц. Аполлінарії  (1937). Св. Філософа спов., пресвітера (1937). 

Євангельські Читання

Утр. – Ів., 35 зач. (від полу́), X, 1-9 . Літ. – Флп., 236 зач., I, 8-14. Лк., 18 зач., V, 12-16, іза середу (під зачало): Флп., 237 зач., I, 12-20. Лк., 21 зач., V, 33-39. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ів., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИПАВ ПРОКАЖЕННИЙ ДО ГОСПОДА ТА МОЛИВСЯ: “ГОСПОДИ! ЯКЩО ХОЧЕШ, МОЖЕШ МЕНЕ ОЧИСТИТИ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ГОСПОДЬ СКАЗАВ: “ХОЧУ, ОЧИСТИСЬ”. І ВІДРАЗУ Ж ПРОКАЗА ЗІЙШЛА З НЬОГО. ТАК І ВСЯ МОРАЛЬНА ПРОКАЗА ВІДРАЗУ Ж ПРОХОДИТЬ, ЯК ТІЛЬКИ ПРИПАДЕ ХТО ДО ГОСПОДА З ВІРОЮ, ПОКАЯННЯМ ТА СПОВІДДЮ – ІСТИННО ВІДХОДИТЬ ТА ВТРАЧАЄ СИЛУ ВСЯКУ НАд НИМ.

 

ВІД ЧОГО Ж ПРОКАЗА ІНКОЛИ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ЗНОВУ? ВІД ТОГО, ВІД ЧОГО ПОВЕРТАЮТЬСЯ І ТІЛЕСНІ ХВОРОБИ. ТОМУ, ЩО ОДУЖАВ, ГОВОРЯТЬ: “ТОГО НЕ ЇЖ, ЦЬОГО НЕ ПИЙ, ТУДИ НЕ ХОДИ”. НЕ ПОСЛУХАЄ І ХВОРОБА ЗНОВУ ПОВЕРТАЄТЬСЯ.

 

ТАК І В ДУХОВНОМУ ЖИТТі. ПОТРІБНО БУТИ ТВЕРЕЗОМУ, НЕ СПАТИ ТА МОЛИТИСЯ, ТОДІ ХВОРОБА ГРІХОВНА І НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ. НЕ БУДЕШ УВАЖНИМ ДО СЕБЕ, ВСЕ БЕЗ ВИНЯТКУ ДОЗВОЛИШ СОБІ І БАЧИТИ, І ЧУТИ, І ГОВОРИТИ, І ДІЯТИ – ЯК ТУТ НЕ ПОВЕРНУТИСЯ ГРІХУ ТА НЕ НАБРАТИ СИЛИ ЗНОВУ?

 

ГОСПОДЬ ВЕЛІВ ПРОКАЖЕННОМУ ВСЕ ВИКОНАТИ ЗА ЗАКОНОМ. ЦЕ ОСЬ ЩО: ПІСЛЯ СПОВІДІ ТРЕБА БРАТИ ЄПІТИМІЮ ТА ПРАВИЛЬНО ЇЇ ВИКОНУВАТИ; У НІЙ ПРИХОВАНА ВЕЛИКА ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНА СИЛА.

 

АЛЕ ВІД ЧОГО ІНШИЙ КАЖЕ: ЗАВОЛОДІЛА МНОЮ ГРІХОВНА ЗВИЧКА, НЕ МОЖУ СОБОЮ КЕРУВАТИ. ВІД ТОГО, ЩО ЧИ ПОКАЯННЯ ТА СПОВІДЬ БУЛИ НЕПОВНИМИ, ЧИ ПІСЛЯ ПЕРЕСТОРОГ СЛАБКО ТРИМАЄТЬСЯ, АБО Ж ДУРОЩІ НА СЕБЕ НАПУСКАЄ.

 

ХОЧе БЕЗ ПРАЦІ ТА САМОПРИМУШЕННЯ ВСЕ ЗРОБИТИ, І ОСМІЯНИЙ БУВАЄ ВІД ВОРОГА. НАВАЖСЯ СТОЯТИ ДО СМЕРТІ І ДІЛОМ ЦЕ ПОКАЖИ: ПОБАЧИШ, ЯКА У ЦЬОМУ СИЛА.

ПРАВДА, ЩО У КОЖНІЙ ПРИСТРАСТІ, ЗДАЄТЬСЯ НЕПЕРЕБОРНОЮ, ВОРОГ ВОЛОДІЄ ДУШЕЮ, АЛЕ ЦЕ НЕ ВИПРАВДАННЯ; БО ВІН ВІДРАЗУ Ж ВІДБІЖИТЬ, ЯК ТІЛЬКИ ВИКОНАЄШ З БОЖОЮ ДОПОМОГОЮ ПОВОРОТ З СЕРЕДИНИ.

Вас може зацікавити

20 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний