28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Календар

29 грудня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Агея (500 до Р.Х.).

Мч. Марина (III). Блж. цариці Феофанії  (893-894). Прп. Софії  Суздальської (1542).

Сщмч. ВолодимираПавла пресвітерів і Григорія диякона (1918). Сщмчч. Аркадія, єп. Бежецького, Ілії ПавлаФеодосіяВолодимира, Олександра пресвітерів, прмч. Макарія (1937). Сщмч. Петра пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Євр., 321 зач., IX, 8-10, 15-23. Мк., 34 зач., VIII, 22-26.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВИФСАЇДСЬКОГО СЛІПОГО ГОСПОДЬ НЕ РАПТОМ ЗЦІЛИВ, АЛЕ СПОЧАТКУ НЕ ПОВНІСТЮ, А ПОТІМ ПОВНІСТЮ, ТОЖ ВІН СТАВ БАЧИТИ ВСЕ ЯСНО. ДЛЯ ЧОГО ГОСПОДЬ ТАК ЗРОБИВ, ЙОМУ ЄДИНОМУ ВІДОМО.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

МИ ВЖЕ ВІЗЬМЕМО ЗВІДСИ ТАКУ ДУМКУ: ЯКЩО ВВАЖАЛОСЯ ПОТРІБНО ЗЦІЛИТИ ТІЛЕСНИЙ ЗІР ПОСТУПОВО, ТО ТИМ БІЛЬШЕ ТАКА ПОСТУПОВІСТЬ НЕОБХІДНА ДЛЯ ПРОСВІТЛЕННЯ ОЧЕЙ РОЗУМУ НАШОГО. ТАК ВОНО І БУЛО.

 

У ПАТРІАРХАЛЬНИЙ ПЕРІОД  БОГООДКРОВЕННЕ НАПОУМЛЕННЯ ЛЮДЕЙ БУЛО НЕ СКЛАДНИМ У ПЕРІОД ПІДЗАКОННИЙ ВОНО СТАЛО СКЛАДНІШИМ ТА ДЕТАЛЬНІШИМ; У НАШ ХРИСТИЯНСЬКИЙ ПЕРІОД ВОНО ЩЕ ДЕТАЛЬНІШЕ ТА РОЗВИНЕНІШЕ; АЛЕ ХІБА ЦЕ КІНЕЦЬ?

 

НА ЗЕМЛІ ВИЩОГО НЕ ЧЕКАЙ, А НА ТОМУ СВІТІ БУДЕ. ДВА СВ. АПОСТОЛИ ПЕРЕКОНАЛИ НАС У ЦЬОМУ, СВ. ІОАНН ТА СВ. ПАВЕЛ. НИНІ БАЧИМО ВСЕ ЯК КРІЗЬ ТЬМЯНЕ СКЛО, А ТОДІ ВСЕ ПОБАЧИМО ЯСНО. АЛЕ І ТАК БУДУТЬ СТУПЕНІ РОЗУМОВОГО ПРОСВІТЛЕННЯ, БО ОБЛАСТЬ БАЧЕННЯ БОЖОГО БЕЗМЕЖНА.

НА ЗЕМЛІ Ж ОДКРОВЕННЯ БОЖЕ ВЖЕ ЗАВЕРШЕНЕ; НІЧОГО І МРІЯТИ ПРО ВИЩЕ; ВСЕ МАЄМО, ЩО ПОТРІБНО; ЗРОЗУМІЙ ЦЕ ТА ЖИВИ ТИМ.

 

ХРИСТИЯНСЬКЕ ОДКРОВЕННЯ ПОПЕРЕДУ НЕ ОБІЦЯЄ НОВОГО ОДКРОВЕННЯ, АЛЕ ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО ЄВАНГЕЛІЄ БУДЕ ВІДОМИМ У ВСЬОМУ СВІТІ І ЩО ЦЯ ПОВСЮДНІСТЬ ТА ЗАГАЛЬНІСТЬ ВЕДЕННЯ ЄВАНГЕЛІЄ Є МЕЖЕЮ БУТТЯ СПРАВЖНЬОГО ПОРЯДКУ РЕЧЕЙ. ТОДІ ВІРА ОСЛАБНЕ, ЛЮБОВ ВИЧЕРПАЄТЬСЯ, ЖИТТЯ СТАНЕ ТУГОЮ, – І ДОБРОТА БОЖЕ ПОКЛАДЕ КІНЕЦЬ СВІТУ.

Вас може зацікавити

21 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 червня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний