19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Календар

26 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 4-а після Пасхи. Глас 3.
День пісний.
Дозволяється риба.

Преполовіння П’ятидесятниці .

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Гликерії діви та з нею мч. Лаодикія, стража темничного (бл. 177).

Мч. Олександра Римського (бл. 284-305). Свт. Павсикакія, єп. Синадського (бл. 606). Свв. Георгія спов. з жінкою Іриною і чадами (IX). Прп. Євфимія Іверського, Святогорця (1028) (Груз.). Прав. Гликерії діви, Новгородської (1522). Перенесення мощей прмч. Макарія, архім. Овруцького, Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця (1688).

Сщмчч. ВасиліяОлександрата Христофора пресвітерів, прмч. Макарія та мч. Сергія (1922). Мчч. 103 Черкаських (XX).

Євангельські Читання

 Літ. – Діян., 34 зач., XIV, 6-18. Ін., 26 зач., VII, 14-30.

Цього дня за традицією звершується мале освячення води.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У Преполовіння чується заклик від імені Господа: “хто прагне з вас, нехай прийде до Мене та й п’є”. Якщо так, то ходімо всі до Нього. Хто що би не прагнув, тільки би те не противне було духу Господа, неодмінно знайде задоволення.

Хто прагне знань, ідіть до Господа, бо Він – єдине світло, яке істинно просвітлює кожну людину. Хто прагне очищення від гріхів та втамування совісних мук, ідіть до Господа; бо Він підніс гріхи всього світу на дерево та рукописання їх роздер. Хто прагне спокою серця, ідіть до Господа; бо Він є скарб, володіння яким змусить вас забути всі позбавлення та знехтувати всіма благами, щоб володіти Ним єдиним.

– Сила кому потрібна – у Нього всяка сила. Чи слава – у Нього слава більша світу. Чи свобода – Він даруватель істинної свободи. Він вирішить усі наші здивування, розірве вузи пристрасті, розвіє всі скорботи та туги, дасть подолати всі перешкоди, всі спокуси та підступи ворога. Та зрівняє шлях нашого життя духовного. Ходімо ж всі до Господа!

Вас може зацікавити

19 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний