1.7 C
Lutsk
Неділя, 24 Січень, 2021
Календар

25 листопада 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.

Пісний деньь

Їжа з олією. 

Совершается служба на шестьСвт. Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського (616-620). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Ніла посника (V).

Прор. Ахії  (960 до Р.Х.). Блж. Іоанна Власатого, Ростовського (1580). Прп. Ніла Мироточивого, Афонського (1651).

Сщмч. Олександра пресвітера (1918). Сщмчч. КонстантинаВолодимира, ОлександраМатфеяДимитрія пресвітерів (1937).

Ікони Божої Матері “Милостива” .

Євангельські Читання

2 Сол., 275 зач., II, 1-12. Лк., 69 зач., XII, 48-59, іза четвер (під зачало): 2 Сол., 276 зач., II, 13 – III, 5. Лк., 70 зач., XIII, 1-9. Свт.: Євр., 311 зач., IV, 14 – V, 6. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЧИ ДУМАЄТЕ ВИ, ЩО Я ПРИЙШОВ ДАТИ МИР ЗЕМЛІ? НІ, КАЖУ ВАМ, АЛЕ РОЗДІЛЕННЯ; БО ВІДНИНІ П’ЯТЕРО В ОДНОМУ ДОМІ СТАНУТЬ РОЗДІЛЯТИСЯ, ТРОЄ ПРОТИ ДВОХ, І ДВОЄ ПРОТИ ТРЬОХ: ОТЕЦЬ БУДЕ ПРОТИ СИНА, І СИН ПРОТИ ОТЦЯ; МАТИ ПРОТИ ДОЧКИ, І ДОЧКА ПРОТИ МАТЕРІ; СВЕКРУХА ПРОТИ НЕВІСТКИ СВОЄЇ, І НЕВІСТКА ПРОТИ СВЕКРУХИ СВОЄЇ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЩО ЗА ПРИЧИНА? ВІРУЮЧІ У ГОСПОДА НАПОВНЮЮТЬСЯ ЗОВСІМ ІНШИХ ДУХОМ, ПРОТИЛЕЖНИМ ТОМУ, ЯКИЙ ВЛАДАРЮВАВ У ЛЮДЯХ ДО ЙОГО ПРИШЕСТЯ, ТОМУ ВОНИ І НЕ ВЖИВАЮТЬСЯ РАЗОМ. ЯЗИЧНИЙ СВІТ ЖИВ ВИКЛЮЧНО ЗАДЛЯ ЖИТТЄВИХ ТА ЗЕМНИХ ІНТЕРЕСІВ.

 

ІУДЕЇ ХОЧ І МАЛИ УКАЗАННЯ НА ВИЩІ БЛАГА, АЛЕ ДО КІНЦЯ СХИЛИЛИСЯ НА ШЛЯХ ЯЗИЧНИКІВ. ГОСПОДЬ, ПРИЙШОВШИ У СВІТ, ВКАЗАВ ЛЮДЯМ ІНШІ СКАРБИ, ПОЗА СІМ’ЄЮ, ПОЗА СУСПІЛЬСТВОМ, І ПРОБУДИВ ІНШІ ПРАГНЕННЯ.  ТІ, ХТО ПРИЙМАВ ЙОГО ВЧЕННЯ, ВІДПОВІДНО ВЛАШТОВУВАЛИ ОБРАЗ ЖИТТЯ НЕ ТАК, ЯК РАНІШЕ, ВІД ТОГО І ПІДДАВАЛИСЯ НЕПРИЯЗНІ, УТИСНЕННЯМ, ГОНІННЯМ. ОСЬ І РОЗДІЛЕННЯ.

 

АПОСТОЛ ПАВЛО ПОТІМ СКАЗАВ, ЩО ВСІ, “ХТО БАЖАТИМУТЬ ЖИТИ БЛАГОЧЕСТИВО У ХРИСТІ ІСУСІ, ПІДДАВАТИМУТЬСЯ ГОНІННЯМ” (2 ТИМ. 3, 12). ТАК І БУЛО, І ТАК Є.

 

КОЛИ У СУСПІЛЬСТВІ ПОЧНУТЬ ПЕРЕВАЖАТИ ЖИТТЄВІ ТА ЗЕМНІ ІНТЕРЕСИ, ТОДІ ВОНО НЕ ПРИХИЛЬНО ДИВИТЬСЯ НА ТИХ, ХТО ВИЯВЛЯЄ ІНШЕ НЕЗЕМНІ ШУКАННЯ; ВОНО НАВІТЬ ЗРОЗУМІТИ НЕ МОЖЕ, ЯК МОЖНА ЦІКАВИТИСЯ ТАКИМИ РЕЧАМИ, І ЛЮДЕЙ, ЯКІ Є ПРЕДСТАВНИКАМИ СПОСОБУ ЖИТТЯ НЕСХОЖОГО НА ЇХ ЖИТТЯ, ВОНИ ТЕРПІТИ НЕ МОЖУТЬ. ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ І НИНІ НА ВЛАСНИХ ОЧАХ УСІХ. ЧИ НЕ ЗНАМЕННЯ ЦЕ ЧАСУ?…

Вас може зацікавити

8 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний