20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Календар

25 серпня 2020 року – календар з повчанням

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Фотія і Аникити і багатьох із ними (305-306).

Сщмч. Олександра, єп. Команського (III). Мчч. Памфіла і Капітона (III). Собор Валаамських святих. Собор Кемеровських святих. Собор святих землі Житомирської. Сщмч. Павла пресвітера (1919)

Прмчч. Білогорських: ВарлаамаСергія, Ілії В’ячеслава, Іоасафа, ІоаннаАнтоніяМихеяВіссаріонаМатфея, ЄвфиміяВарнавиДимитріяСаввиГермогенаАркадіяЕвфиміяМаркелла, Іоанна, Іакова, Петра , Іакова, ОлександраФеодораПетраСергія та Олексія (1918). Сщмч. Василія пресвітера. Сщмчч. Леоніда, Іоанна та Миколая пресвітерів (1937).

Євангельські Читання

2 Кор., 180 зач., V, 15-21. Мк., 3 зач., I, 16-22.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ НАВЧАВ У СИНАГОЗІ КАПЕРНАУМСЬКІЙ, І ВСІ ДИВИЛИСЯ НА УЧЕННЯ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийЙОГО: “БО ВІН НАВЧАВ ЇХ ЯК ТОЙ, ХТО МАЄ ВЛАДУ, А НЕ ЯК КНИЖНИКИ”.

 

ЦЯ ВЛАДА – НЕ ТОН НАКАЗОВИЙ, А СИЛА ВПЛИВУ НА ДУШІ ТА СЕРЦЯ. СЛОВО ЙОГО ПРОХОДИЛО В СЕРЕДИНУ І ЗВ’ЯЗУВАЛО СОВІСТІ ЛЮДСЬКІ, ВКАЗУЮЧИ, ЩО ВСЕ ТАК І Є, ЯК ВІН ГОВОРИВ.

 

ТАКИМ І ЗАВЖДИ Є СЛОВО, ЯКЕ ПЕРЕЙНЯТЕ СИЛОЮ БОЖЕСТВЕННОЮ, СЛОВО ВІД ДУХА. ТАКЕ ВОНО БУЛО І У СВЯТИХ АПОСТОЛІВ, І ПІСЛЯ НИХ У ВСІХ ВПЛИВОВИХ ВЧИТЕЛІВ, ЯКІ ГОВОРИЛИ НЕ ВІД НАУКОВОСТІ, А ВІД ТОГО, ЯК ДУХ ДАВАВ ЇМ ПОВЧАТИ.

 

ЦЕ ДАР БОЖИЙ, ОТРИМАНИЙ ТРУДАМИ НЕ НАД ОДНИМ ДОСЛІДЖЕННЯМ ІСТИНИ, А БІЛЬШЕ НАД СЕРДЕЧНИМ ТА ЖИТТЄВИМ ЇЇ ЗАСВОЄННЯМ. ДЕ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ, ТАМ СЛОВО НАПОВНЮЄТЬСЯ ПЕРЕКОНЛИВІСТЮ, ТОМУ ЩО ПЕРЕХОДИТЬ ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ; ТУТ І ВЛАДА СЛОВА НАД ДУШАМИ.

 

КНИЖНИКАМ, ЯКІ ГОВОРЯТЬ І ПИШУТЬ ВІД НАУКОВОСТІ, НЕ ДАЄТЬСЯ ТАКА СИЛА, БО ВОНИ ГОВОРЯТЬ ВІД ГОЛОВИ, А В ГОЛОВІ Є І СВОЇ, ВЛАСНІ РОЗДУМИ. У ГОЛОВІ Ж НЕМАЄ ЖИТТЯ, А ТІЛЬКИ ЙОГО ВЕРХІВКА. ЖИТТЯ – У СЕРЦІ, І ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО ВИХОДИТЬ З СЕРЦЯ, МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА НАШІ ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

15 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний