6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

24 травня 2022 року – календар з повчанням

Сщмч. Мокія (близько 295). Рівноапп. Мефодія (885) і Кирила (869), учителів Словенських.

Рівноап. Ростислава, князя Великоморавського (870). Прп. Софронія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (ХIII). Свт. Никодима, архієп. Сербського (1325). Сщмч. Іосифа, митр. Астраханського (1671). Сщмч. Михаїла пресвітера (1920). Сщмч. Олександра, архієп. Харківського (1940).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу), X, 1-9. Літ. – Діян., 31 зач., ХІІ, 25 – ХІІІ, 12. Ін., 33 зач., VІІІ, 51-59. Рівноапп.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року


Іудеї розсердились на Господа за викриття та взяли каміння, “щоб кинути у Нього”. Але Господь пройшов “посеред них та пішов далі”. Господу нічого не зробили, а себе загубили, бо наслідком їхнього невір’я був страшний вирок Господа: “ось залишається дім ваш пустим”, і ще: “ідемо звідси”. І перейшов Господь на інше місце та вибрав інші народи для Себе, замість возлюбленого Ізраїля.

Ось і тепер, нікчемні люди через гордий розум, який не може вмістити істини Христової, беруть камені спротиву до Господа та кидають у Нього. Йому-то вони не шкодять, тому що Він все ж Господь і істина Його – непорушна істина, а себе гублять. Господь повз ходить, залишаючи такі лиця їх для пустих мудрувань, які і так кружать їх, як вихор слабкі пилинки. Але коли цілий народ захоплюється мудруванням неправди, то на весь народ чекає така ж доля, як й іудеїв. Розумійте народи і коріться Господу!

Вас може зацікавити

Чим більше навколо нас зла, тим більше треба нести добро, – митр. Антоній (Паканич)

Редактор Головний

Без батька залишився син: клірики єпархії звершили Чин поховання загиблого захисника

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив Літургію у день престольного свята в луцькому храмі на честь свт. Спиридона

Редактор Головний