19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

28 травня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Пахомія Великого (близько 348).

Прп. Ахиллія, єп. Ларисійського (близько 330). Свт. Ісаї, єп. Ростовського, чудотворця (1090). Прп. Iсаї Печерського (1115). Прп. Пахомія Нерехтського (1384). Прпп. Євфросина та учня його Серапіона, Псковських (1481). Блгв. царевича Димитрія, Углицького і Московського (1591). Знайдення мощей прп. Ілії Макіївського (2012).

Євангельські Читання

Діян., 37 зач., ХV, 35-41. Ін., 38 зач., X, 27-38. Прп.: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Лк., 77 зач., XIV, 25-35

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Коли не вірите Мені, вірте справам Моїм”, – говорить Господь. Справи Господні явними були всім, і Він міг вказати на них гласно. Це – зцілення різних хвороб, вигнання бісів, влада над природою, знання сердечних помислів, пророцтво майбутнього, сила слова та господство над душами. Усі вони доказують ясно, що Іісус Христос від Бога, і що слово Його – істина.

 

Для нас до тих справ приєдналися ще – дивна смерть, воскресіння, вознесіння, зішестя Святого Духа, заснування Церкви, дивні дари духовні у віруючих, перемога над язичництвом та благодатні сили, які до цих пір не перестають діяти у Церкві Божій. Усе це справи Господа.

Всякому невіруючому можна сказати: якщо не віриш слову, повір справам тим, які голосно свідчать про Божество Господа нашого Іісуса Христа, і повіривши, прийми всю Його істину.

 

Але як тоді відповідали іудеї Господу? – знову “шукали, щоб схопити Його”. А що нинішні невіри? Сидять і плетуть брехню на брехню, щоб “схопити” не Господа – бо це не в їхніх силах – а тих, які прості у вірі та не можуть розплутати їхні хитроспретіння.

Вас може зацікавити

Митрополит Антоній пояснив, чи обов’язково дотримуватися Петрового посту

Редактор Головний

Життя обірвалося у грудні минулого року: в селі Погулянка на Любешівщині в останню дорогу провели захисника

Редактор Головний

Напередодні Дня Святої Трійці Архіпастир очолив святкову всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний