Седмиця 5-а Великого посту. Похвала Пресвятої Богородиці (Субота Акафіста). Глас 3. Великий піст. |
Дозволяється їжа з олією.
|
Прп. Іосифа піснописця (883). Прп. Георгія, що в Малеї (V-VI).
Мцц. Фервуфи діви, сестри і рабині її (341-343). Прп. Зосими Палестинського (бл. 560). Прп. Іосифа Багатостраждального, Печерського (XIV). Прп. Зосими Ворбозомського (бл. 1550).
Прмчч. Веніаміна та Никифора (1928). Сщмч. Миколая, єп. Вельського, прмц. Марії (1932). Сщмч. Іоанна пресвітера (1933). Мч. Іоанна (1943). Прп. Ілії Макіївського (1946).
Ікони Божої Матері, іменованої «Герондиса».
Данівської (“Аз есмь з вами и никтоже на вы”) та “Пристанище” ікон Божої Матері (перехідні святкування у суботу 5-ї седмиці Великого посту).
Євангельські Читання
Євр., 322 зач., IX, 24-28. Мк., 35 зач., VIII, 27-31. Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.
Літургія св. Іоанна Златоуста.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ЗАПИТАВ ГОСПОДЬ АПОСТОЛІВ, ЯК ВОНИ ЙОГО РОЗУМІЮТЬ? У ЛИЦІ СВ. АПОСТОЛА ПЕТРА, ВОНИ ВІДПОВІДАЛИ: “ТИ – ХРИСТОС”.
НЕ РАПТОВО ВИНИКЛО ЦЕ СПОВІДАННЯ, АЛЕ, ДОЗРІВШИ, ОСІЛО У ГЛИБИНІ СЕРЦЯ ТА СТАЛО ДЖЕРЕЛЬНИМ ЙОГО ПУТІВНИКОМ. ВОНО БУЛО ЗАТЬМАРЕНЕ СМЕРТЮ ГОСПОДА, І БУДУЧИ ВОСКРЕШЕНО ЩЕ У БІЛЬШІЙ СИЛІ ВОСКРЕСІННЯМ, ЗМУШУВАЛО АПОСТОЛІВ ДО ПРОПОВІДІ ВСЬОМУ СВІТУ.
Є МОМЕНТ І В КОЖНОГО ВІРУЮЧОГО, КОЛИ ВІН ВСІМА СВОЇМИ СИЛАМИ ЗАЯВЛЯЄ: “ТИ – ХРИСТОС, ГОСПОДЬ МІЙ ТА СПАСИТЕЛЬ. ТИ СПАСІННЯ МОЄ, СВІТ МІЙ, СИЛА МОЯ, ВТІХА МОЯ, НАДІЯ МОЯ ТА ЖИТТЯ ВІЧНЕ”. ТОДІ ЗВЕРШУЄТЬСЯ ТЕ, ВІД ЧОГО ВІН З АПОСТОЛАМИ КАЖЕ: “ХТО МЕНЕ РОЗЛУЧИТЬ ВІД ЛЮБОВІ ХРИСТОВОЇ!” – І ПОДІБНО ЙОМУ ПОЧИНАЄ ГНАТИСЯ ЗА ВСІМ УГОДНИМ ХРИСТУ ГОСПОДА, ПОКИ ДОСЯГНЕ У МІРУ ВІКУ ЙОГО.