20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

24 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Даниїла Стовпника (489-490).

Мчч. Акепсія та Аіфала (354). Мч. Миракса (VII). Прп. Луки  Стовпника (970-980). Прп. Никона Сухого, Печерського (XII).

Сщмч. Феофана, єп. Солікамського, і з ним двох священномучеників та п’яти мучеників (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1937). Сщмч. Іоанна пресвітера (1941). Прп. Кукші Одеського (1964).  Собор Грузинських святих.

Євангельські Читання

2 Тим., 290 зач., I, 1-2, 8-18. Лк., 108 зач., XXI, 37 – XXII, 8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

УВІЙШОВ САТАНА В ІУДУ ТА НАВЧИВ ЙОГО, ЯК ЗРАДИТИ ГОСПОДА: ТОЙ ПОГОДИВСЯ І ЗРАДИВ. УВІЙШОВ САТАНА ТОМУ, ЩО ВІДЧИНЕНІ БУЛИ ДЛЯ НЬОГО ДВЕРІ. ВНУТРІШНЄ НАШЕ ЗАВЖДИ ЗАКРИТЕ; САМ ГОСПОДЬ СТОЇТЬ ЗЗОВНІ ТА СТУКАЄ, ЩОБ ВІДКРИТИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЧИМ ЖЕ ВОНО ВІДКРИВАЄТЬСЯ? СПІВЧУТТЯМ, НАЛАШТУВАННЯМ, ЗГОДОЮ. У КОГО ВСЕ ЦЕ ХИЛИТЬСЯ НА СТОРОНУ САТАНИ, В ТОГО ВІН І ВХОДИТЬ; У КОГО Ж НАВПАКИ – ВСЕ ЦЕ ХИЛИТЬСЯ У СТОРОНУ ГОСПОДА, У ТОГО ВХОДИТЬ ГОСПОДЬ. ЩО ВХОДИТЬ САТАНА, А НЕ ГОСПОДЬ, У ЦЬОМУ ВИННА САМА ЛЮДИНА.

 

НЕ ДОПУСКАЙ САТАНІ УГОДНИХ ДУМОК, НЕ СПІВЧУВАЙ НИМ, НЕ НАЛАШТОВУЙСЯ ЗА НАВІЮВАННЯМ ЇХ І НЕ ПОГОДЖУЙСЯ НА НИХ, – САТАНА ПОХОДИТЬ, ПОХОДИТЬ ПОБЛИЗУ ТА Й ВІДІЙДЕ: ЙОМУ Ж НІ НАД КИМ ВЛАДИ НЕ ДАНО. ЯКЩО Ж ЗАВОЛОДІЄ ВІН КИМОСЬ, ТО ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО ТОЙ САМ СЕБЕ ВІДДАЄ ДО НЬОГО У РАБСТВО. ПОЧАТКОМ ВСЬОМУ ЗЛУ Є НАШІ ДУМКИ. НЕ ДОПУСКАЙ ПОГАНИХ ДУМОК ТА НАЗАВЖДИ ЗАКРИЄШ ДВЕРІ ДУШІ ТВОЄЇ ДЛЯ САТАНИ.

 

А ЩО ДУМКИ ПРИХОДЯТЬ НЕДОБРІ – ЩО Ж ТУТ ПОРОБИШ; БЕЗ НИХ НІКОГО НЕМАЄ НА СВІТІ, І ГРІХА ТУТ НЕМАЄ НІЯКОГО. ПРОЖЕНИ ЇХ І ВСЬОМУ КІНЕЦЬ; ЗНОВУ ПРИЙДУТЬ, ЗНОВУ ПРОЖЕНИ – І ТАК ВСЕ ЖИТТЯ. КОЛИ Ж ПРИЙМЕШ ДУМКИ ТА ПОЧНЕШ НИМИ ЗАЙМАТИСЯ, ТО НЕ ДИВНО, ЩО І СПІВЧУТТЯ ДО НИХ З’ЯВИТЬСЯ; ТОДІ ВОНИ СТАНУТЬ ЩЕ БІЛЬШ НЕВІДСТУПНИМИ. ЗА СПІВЧУТТЯМ ПІДУТЬ ПОГАНІ НАМІРИ ТО НА ТІ, ТО НА ІНШІ НЕДОБРІ СПРАВИ.

 

НЕВИЗНАЧНІ НАМІРИ ВИЗНАЧАЮТЬСЯ ПОТІМ НАЛАШТУВАННЯМ ДО ОДНОГО ЧОГОСЬ; ПОЧИНАЄТЬСЯ ВИБІР, ЗГОДА ТА РІШУЧІСТЬ – ОСЬ І ГРІХ ВСЕРЕДИНІ! ДВЕРІ СЕРЦЯ ВІДКРИТІ НАВСТІЖ. ЯК ТІЛЬКИ ЗГОДА НАЛАШТУЄТЬСЯ, ВСКАКУЄ ВСЕРЕДИНУ САТАНА І ПОЧИНАЄ ТИРАНСТВУВАТИ. ТОДІ БІДНА ДУША, ЯК НЕВІЛЬНИК, БУВАЄ ГОНИМОЮ ТА ВТОМЛИВОЮ ВІД ЗДІЙСНЕННЯ НЕПОТРІБНИХ СПРАВ. НЕ ДОПУСТИ Ж ВОНА ПОГАНИХ ДУМОК – НІЧОГО БИ ТАКОГО НЕ БУЛО.

Вас може зацікавити

20 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні Благовіщення Архіпастир очолив вечірнє богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний