28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Календар

24 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а Великого посту. Глас 5.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Софронія, патріарха Єрусалимського (638-644). Совершается служба со славословиемСвт. Євфимія, архієп. Новгородського, чудотворця (1458).

Сщмч. Піонія, пресвітера Смирнського, і тих, що з ним (250). Прп. Софронія, затворника Печерського (XIII). Свт. Софронія, єп. Врачанського (1813) (Болг.). Перенесення мощей мч. ЄпимахаПрп. Олексія Голосіївського, Київського (1917).

Прп. Патрикія спов. (1933). Св. Василія спов., пресввтера (1937).

Читання

На 6-му часі: Іс. V, 16-25. На веч.: Бут. IV, 16-26. Притч. V, 15 – VI, 3.

Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

КОЛИ МОЇСЕЙ ТА ААРОН ПОЧАЛИ КЛОПОТАТИ ПРО НАРОД ПЕРЕД ФАРАОНОМ, ЩОБ ВІН ВІДПУСТИВ ЙОГО, ВІДПОВІДДЮ НА ЦЕ БУЛО ПОСИЛЕННЯ РОБОТИ ПРИГНОБЛЕНИХ ІЗРАЇЛЬТЯН ДО ТОГО, ЩО ВОНИ ПОЧАЛИ НАРІКАТИ НА ПРОХАЧІВ СВОЇХ: “ВИ ЗРОБИЛИ НАС НЕНАВИСНИМИ В ОЧАХ ФАРАОНА”(ІСХ. 5, 21).

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТЕЖ САМЕ ВІДЧУВАЄ І ДУХА ГРІШНИКА, ЩО КАЄТЬСЯ. КОЛИ СТРАХ БОЖИЙ І СОВІСТЬ, ЦІ ВНУТРІШНІ МОЇСЕЙ ТА ААРОН, ПОЧНУТЬ НАДИХАТИ ДУШУ, ЩОБ ВОНА ПІДНЯЛАСЯ, ЗРЕШТОЮ, НА НОГИ І СКИНУЛА ЯРМО РАБСТВА ГРІХОВНОГО, – РАДІСТЬ ПРОХОДИТЬ ВСІМ ЇЇ ТІЛОМ.

АЛЕ І ВОРОГ НЕ СПИТЬ, ТА СТВОРЮЄ У ЇЇ ПОМИСЛАХ ГОРИ ПЕРЕШКОД З БОКУ НЕЗДОЛАННОСТІ ГРІХА, ТА НАВОДИТЬ З УСІХ СТОРІН СТРАХИ, – СТРАХ ЗА СВОЄ БЛАГЕ СТАНОВИЩЕ, ЗА ЗОВНІШНІ ВІДНОШЕННЯ, ЗА ЗНАЧЕННЯ СВОЄ, НАВІТЬ ЗА ЖИТТЯ. І БУВАЄ, ЩО ІНШИЙ, ПОЧАВШИ ТІЛЬКИ, ВІДРАЗУ Ж І ЗУПИНЯЄТЬСЯ.

 

НАДИХНИСЯ ЦИМ, БРАТЕ! “ГОСПОДЬ САВАОФ ВОЗВЕЛИЧИТЬСЯ В СУДІ, І БОГ СВЯТИЙ ВИЯВИТЬ СВЯТІСТЬ СВОЮ В СПРАВЕДЛИВОСТІ!” (ІС. 5, 16). БОГ СИЛЬНІШИЙ ВОРОГА. ЗВЕРНИСЯ ДО НЬОГО, І ПОЧУЄШ ТЕ Ж, ЩО ПОЧУВ МОЇСЕЙ ТОДІ: “ТЕПЕР ПОБАЧИШ ТИ, ЩО Я ЗРОБЛЮ З ФАРАОНОМ”. ВОРОГ НЕ МАЄ ВЛАДИ НАД ДУШЕЮ, ВІН ТІЛЬКИ МОЖЕ НАЛЯКАТИ ЇЇ ПРИМАРНИМИ ЖАХАМИ. НЕ ПІДДАВАЙСЯ, ПЕРЕТЕРПИ, ЙДИ ВПЕРЕД МУЖНЬО, ГОВОРЯЧИ У СОБІ: ХОЧ СМЕРТЬ, А ВЖЕ НЕ ПОКИНУ І СМІЛИВО ПІДУ, КУДИ КЛИЧЕ МЕНЕ ГОСПОДЬ ДУХОМ ПОКАЯННЯ, ЯКИЙ ТЕПЕР ДІЄ У МЕНІ.

Вас може зацікавити

20 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний