28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Календар

23 січня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 31-я після П’ятидесятниці, після Богоявлення. Глас 6.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Богоявлення. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Григорія, єп. Ніського (395). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Дометіана, єп. Мелітинського (601). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Маркіана пресвітера (V). Совершается служба на шестьПрп. Павла Комельського (Обнорського) (1429). Совершается служба с полиелеемСвт. Феофана, Затворника Вишенського (1894). Прп. Антипи Валаамського (Афонського) (1882).

Блж. Феозви диякониси, сестри свт. Григорія Ніського (385). Прп. Макарія Писемського (XIV).

Сщмч. Зиновія пресвітера (1920). Сщмч. Петра пресвітера (1930). Сщмч. Анатолія, митр. Херсонського та Одеського (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Ев. 9-е, Ів., 65 зач., XX, 19-31.Літ. – Неділі після Богоявлення: Єф., 224 зач. (від полу́), IV, 7-13. Мф., 8 зач., IV, 12-17. Свт. Феофана: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16. Свт. Григорія: 1 Кор., 151 зач., XII, 7-11. Мф., 34 зач. (від полу́), X, 1-8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВЧОРА АПОСТОЛ ОЗБРОЇВ ХРИСТИЯНИНА, ЯКИЙ СТАВ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийНА ШЛЯХ СПАСІННЯ, ДУХОВНОЮ ВСЕЗБРОЄЮ, А НИНІ ВКАЗУЄ НА КЕРІВНИКІВ У ЦІЙ СКЛАДНІЙ ХОДІ ТА

ОСТАННЮ СВІТЛУ МЕТУ ЦЬОГО.

 

КЕРІВНИКИ – ЦЕ ПАСТИРІ ТА ВЧИТЕЛІ, ЯКИХ ДАВ ГОСПОДЬ ЦЕРКВІ, ВУСТАМИ ЯКИХ САМ ПРОМОВЛЯЄ БЛАГОПОТРІБНУ ВСЯКОМУ ВКАЗІВКУ, ХТО ЗВЕРТАЄТЬСЯ З ВІРОЮ ТА МОЛИТОВНИМ ЗВЕРНЕННЯМ ДО ГОСПОДА. ІСТИНУ ЦЮ ЗНАЮТЬ ТІ, ХТО САМОВІДДАНО ЙДЕ ШЛЯХОМ ГОСПОДНІМ, І БЕЗ ЖАЛЮ ДО СЕБЕ ВЕДЕ БОРОТЬБУ З ВОРОГАМИ СПАСІННЯ.

 

ВОНИ У ПАСТИРЯХ СВОЇХ ЗАВЖДИ БАЧАТЬ ДОПОМОГУ ТА НАПОУМЛЕННЯ, КОЛИ ЗІ СТОРОНИ СПОГЛЯДАТИ ТА ОЧІКУВАТИ БИ ЇЇ БУЛО НЕМОЖЛИВО. БО НЕ ДО ЛЮДЕЙ ПРИХОДЯТЬ, А ДО ГОСПОДА, ЯКИЙ ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ КЕРУВАТИ ТА ПОВЧАТИ ЧЕРЕЗ ЛЮДЕЙ ЦИХ ВСЯКОГО, ХТО ЩИРО ТА З ВІРОЮ ШУКАЄ У НЬОГО ДОПОМОГИ. СВІТЛА ЦІЛЬ ОСТАННЯ Є “У МІРУ ПОВНОГО ВІКУ ХРИСТОВОГО”, – ВІК “У МУЖА ДОСКОНАЛОГО”.

 

ЩО Є МУЖ ДОСКОНАЛИЙ У ЗВИЧНОМУ ПОРЯДКУ, ВСІМ ВІДОМО; І НЕ МОЖНА ЗНАЙТИ ЛЮДИНИ, ЯКА БИ НЕ БАЖАЛА ДОСЯГНУТИ ТАКОЇ ДОСКОНАЛОСТІ; АЛЕ ЩО Є МУЖ ДОСКОНАЛИЙ У ГОСПОДІ, НІКОМУ НЕ ВІДОМО, ОКРІМ ТИХ, ХТО ВСТУПИВ У ЦЕЙ ВІК. ЦЕ ОДНАК НЕ ПОВИННО НІ В КОГО ОХОЛОДЖУВАТИ РЕВНОСТІ ДО ДОСЯГНЕННЯ І СОБІ ЦЬОГО ВІКУ, А НАВПАКИ – ЩЕ БІЛЬШЕ ПІДІГРІВАТИ ЇЇ; ТОМУ ЩО НЕВІДОМІСТЬ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВИСОТИ ТІЄЇ ДОСКОНАЛОСТІ ДУХОВНОЇ, ЯКА ЙМЕНУЄТЬСЯ ЧОЛОВІЧИМ ВІКОМ У ЖИТТІ ПО БОГОВІ.

 

АПОСТОЛ ВИЗНАЧИВ ЙОГО СПРИЙНЯТТЯМ ПОВНОТИ ДОСКОНАЛОСТЕЙ, ЯКІ БУЛИ ПОКАЗАНІ У ГОСПОДІ СПАСИТЕЛЮ. ВСЯКИЙ БАЧИТЬ, ЩО Є ЧЕРЕЗ ЩО ДО ЗВАННЯ НАШОГО ПРИКЛАСТИ “ВСІ СТАРАННЯ”

Вас може зацікавити

8 березня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

24 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний