19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

23 липня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 5-та після П’ятидесятниці. Глас 3.
Дозволяється риба.

 Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. 45-ти в Нікополі Армянському: ЛеонтіяМаврикіяДаниїлаАнтонія, Олександра, ІанікітаСісініяМенеїВірілада і інших (бл. 319). Совершается служба с полиелеемПрп. Антонія Києво-Печерського (1073).

Мч. Аполонія (III). Мчч. Віанора і Силуана (IV). Преподобних пустинників єгипетських, вогнем і димом заморених (бл. 398). Прп. Силуана, схимника Печерського (XIII-XIV). Прпп. Євменія (1920) і Парфенія (1905) Гортинських.

Сщмчч. ОлександраВасиліяПетра і Степана пресвітерів, Георгія і Нестора дияконів (1918).

Коневської ікони Божої Матері.

.

Євангельські читання

Утр. – Мф., 112 зач., XXVII, 27-32 .  Рим., 120 зач., XVI, 1-16. Мф., 50 зач., XIII, 3-9. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НА ПЕРШОМУ МІСЦІ СТОЯТЬ ТІ, ЯКІ ЗОВСІМ НЕ ДОСЛУХАЮТЬСЯ ЦЬОГО СЛОВА. ЧУЮТЬ, АЛЕ ПОЧУТЕ НЕ ВХОДИТЬ У ЇХ ДУШІ, А ЛЯГАЄ ПОВЕРХ ЇЇ, ЯК НАСІННЯ ПРИ ДОРОЗІ.

 

СЛОВО НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ У НИХ, ТОМУ ЩО У ЦИХ ДУШ ІНШИЙ СТИЛЬ ДУМКИ, ІНШІ ПРАВИЛА ТА ІНШІ СМАКИ. ВІД ЦЬОГО СЛОВО БОЖЕ ШВИДКО ЗНИКАЄ З ПАМ’ЯТІ, ЗАБУВАЄТЬСЯ НІБИ І ЗОВСІМ НЕ БУЛО ПОЧУТЕ.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

НА ДРУГОМУ МІСЦІ ТІ, ЯКІ ОХОЧЕ СЛУХАЮТЬ СЛОВО І ШВИДКО ПРИЙМАЮТЬ ЙОГО, АЛЕ НІЯКОЇ ПРАЦІ НЕ ХОЧУТЬ ДОКЛАДАТИ ДЛЯ ЙОГО ВИКОНАННЯ. ТОМУ ПОКИ НЕ ПРИХОДИТЬ ПОРА ВОНИ ТІШАТЬСЯ СЛОВОМ І ОСОБЛИВО ЙОГО ОБІТНИЦЯМИ, А ЯК ТІЛЬКИ НАСТАНЕ ПОТРЕБА ПОЖЕРТВУВАТИ ЧИМОСЬ ЗАДЛЯ ВІРНОСТІ СЛОВУ, ВОНИ ЗРАДЯТЬ ЙОМУ, ВІДМОВЛЯТЬСЯ ВІД СЛОВА, ВІД ОБІТНИЦЬ ЙОГО ЗАДЛЯ СВОЇХ УПОДОБАНЬ.

 

НА ТРЕТЬОМУ МІСЦІ ТІ, ХТО ПРИЙМАЄ СЛОВО І ПОЧИНАЄ ЖИТИ ЗА НИМ, АЛЕ ПОТІМ ЗАНАДТО ВІДДАЮТЬСЯ ТУРБОТАМ ТА СКОРБОТАМ ВІКУ, ЗАБАГАНКАМ ЗЕМНИМ, ЯКІ ПРИТІСНЯЮТЬ ВСІ БЛАГІ ПОЧИНАННЯ, ЯКІ З’ЯВИЛИСЯ ПІД ДІЄЮ СЛОВА БОЖОГО.

 

НА ЧЕТВЕРТОМУ – ТІ, ХТО ПРИЙМАЄ СЛОВО З ПОВНОЮ ВІРОЮ ТА НАВАЖУЄТЬСЯ ЖИТИ ЗА ЙОГО ВИМОГАМИ З ГОТОВНІСТЮ НА ВСЕПОЖЕРТВУ ТА ТРУДИ І НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ СВОЄМУ СЕРЦЮ БУТИ ПРИВ’ЯЗАНИМ ДО ЧОГО-НЕБУДЬ ЗЕМНОГО.

 

СЯДЬ І ПОДУМАЙ КОЖЕН, ДО ЯКОГО КЛАСУ НАЛЕЖИШ ТИ.

Вас може зацікавити

Віряни Волинської єпархії уклінно зустріли святині Всеукраїнського хресного ходу

Редактор Головний

19 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Митр. Антоній пояснив, що допоможе довіритися Богу

Редактор Головний