Середа, 4 Грудень, 2024
Календар

11 лютого 2020 року – календар з повчанням

Седмиця-загальниця. Глас 1.
Посту немає.

Совершается служба на шестьПеренесення мощей сщмч. Ігнатія Богоносця (107). 

Мчч. Романа, ЯковаФілофея, ІперихіяАвива, Юліана та Паригорія  (297). Мчч. Сильвана єпископа, Луки диякона і  Мокія читця(312). Свт. Лаврентія, затворника Печерського, єп. Туровського (1194). Прп. Лаврентія, затвроника Печерського, у Дальніх печерах (XIII-XIV). Свтт. Герасима (бл. 1441-1467), Питирима (1455) та Іони (1470), єпископів Великопермських, Устьвимських. Собор Коми святих. Собор Єкатеринбурзьких святих.

Сщмчч. Іоанна та Леонтія пресвитерів, Константина диякона і з ними 5 мучеників (1920).

Євангельські Читання

2 Пет., 67 зач., II, 9-22. Мк., 60 зач., XIII, 14-23, і за середу (під зачало): 2 Пет., 68 зач., III, 1-18. Мк., 61 зач., XIII, 24-31. Сщмч.: Євр., 311 зач., IV, 14 – V, 6. Мк., 41 зач., IX, 33-41.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Нині Апостол указав нам на “людину, сокровенну серцем”, як предмет найретельніших турбот та опікувань наших. Нею нам слід благоприкрасити і себе. Що ж це за людина, потаємного серця? Та людина, яка у серці уявляється, коли у ньому зберуться всі добрі налаштування та почуття. Переглянь же ці налаштування та почуття і побачиш лик сокровенної у серці людини. Ось ці налаштування! “Від Божественної сили Його даровано нам все потрібне для житті та благочестя” і від себе “прикладаючи усіх зусиль”, пише Св. Петро, “покажіть у вірі вашій чесноту, в чесноті розсудливість, у розсудливості стримання, у стриманні терпіння, у терпінні благочестя, у благочесті братолюбство, у братолюбстві любов” (2 Пет. 1, 5-7). Подібно цьому перераховує внутрішні добрі налаштування серця християнського і Св. Павло: “Плід же духу: любов, радість, мир, довготерпіння, благість, милосердя, віра, стримання” (Гал. 5, 22-23). І ще: “Зодягніться, як Божі вибранці, святі та улюблені, у щире милосердя, добротливість, покору, лагідність, довготерпіння… А над усім тим зодягніться в любов, що вона союз досконалості, і нехай мир Божий панує у ваших серцях” (Кол. 3, 12-15). Склади зі всіх цих чеснот, як з частин, одне тіло духовне, – і будеш мати лик людини з сокровенним серцем.


День же Господній прибуде, як злодій вночі”. Злодій вночі підкрадається, коли його не чекають. Так і день Господній прийде, коли його не чекають. Але коли не чекають Грядущого, то і не готуються до стрітення Його. Щоб ми не допустили такої помилки, Господь і заповідав: “Пильнуйте, бо не знаєте, котрого дня прийде Господь ваш” (Мф. 24, 42). Між тим, що ми робимо? Чи пильнуємо? Чи чекаємо? – Треба зізнатися, ні. Смерті ще чекає хтось, а дня Господнього – навряд чи хто. І ніби мають рацію. Отці та праотці наші чекали, і не прийшов день. Як не бачимо нічого, то чому би треба було подумати, що він прийде у наші дні; то і не думаємо; не думаємо, і не чекаємо. Що дивного, якщо за такого нашого налаштування день Господній спаде на нас, як злодій. Ми схожі будемо на мешканців міста, відвідати яких обіцяв начальник губернії, нині – завтра. Чекали вони його годину, чекали другу, чекали день і потім сказали: не буде, і розійшлися додому. Але тільки розійшлися та стали відпочивати – він тут і є. Те ж і з нами буде: чи чекаємо, не чекаємо, день Господній прийде і прихід буде без попередження. Бо Господь сказав: “Небо і земля пройдуть, але слова Мої не пройдуть“. Та хіба не краще чекати, щоб не застали нас зненацька? Бо ж це не пройде нам даром.


Якщо хто вам скаже: ось, тут Христос, або: ось там – не вірте“. Христос Господь, Спаситель наш, влаштувавши на землі Св. Церкву, благоволив перебувати у ній, як глава її, оживитель її та правитель. Тут Христос, у Православній нашій Церкві, і в іншій якій-небудь немає Його. І не шукай, не знайдеш. Тому, якщо хто з неправославного збіговиська прийде до тебе і стане переконувати: у нас Христос, не вір. Якщо почуєш від кого: у нас апостольська спільнота, і в нас Христос, не вір. Апостолами заснована Церква перебуває на землі; це Православна Церква. І тут Христос. А та, що вчора утворена, спільнота не може бути апостольською, бо у ній немає Христа. Якщо когось почуєш, що говорить: у мені говорить Христос, а між тим він Церкви цурається, пастирів її знати не хоче та таїнствами не освячується – не вір йому: у ньому не Христос, а іншій дух, який присвоює собі ім’я Христа, щоб відволікати від Христа Господа і від Св. Церкви Його. І нікому не вір, хто буде тебе переконувати у чомусь, що чуже Церкві. Усіх таких визнавай знаряддями брехливих проповідників.

Вас може зацікавити

7 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний