23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

22 травня 2024 року – календар з повчанням

 

Седмиця 3 після Пасхи. Пісний день.
Прор. Ісаї (VIII ст. до Р. Х.). Мч. Христофора (близько 250). Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар (1087). Прп. Шіо Мгвімського (VI) (Груз.). Прп. Іосифа Оптинського (1911). Сщмч. Димитрія Воскресенського пресвітера (1938). Сщмч. Василія Колосова пресвітера (1939).

Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 10:1-9  (зач. 35 від полу). На літ.: – Ап.: Діян. 8:18-25 (зач. 19). Свт.: Євр. 13:17-21 (зач. 335). Єв.: Ін. 6:35-39 (зач. 21). Свт.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Петро каже Симону: «Немає тобі в цьому частки і жереба, бо серце твоє неправе перед Богом. Отже, покайся в цьому гріху твоєму і молися Богові; можливо, відпуститься тобі помисел серця твого» (Діян. 8:22). Немає частки, а Симон і думати не думав, що зайшов так далеко; і робити зовні нічого не робив він потворного, а тільки подумав неправе, і помисел серця його зробив те, що апостол сумнівався, чи проститься він йому, якщо навіть він покається і молитися буде Богові. Ось що значить устрій серця і думка, що з нього виходить за певним устроєм! Судячи з нього, людина зовні буває одне, а зсередини зовсім інше. І це внутрішнє бачить тільки один Бог і ті, кому відкриє Дух Божий, що випробовує серця. З яким же страхом і трепетом треба звершувати своє спасіння! І як щиро і старанно треба благати Бога: «Серце чисте створи в мені, Боже, і дух праведний віднови всередині мене» (Пс. 50:12).

І на суді буде щось страшне і дивовижне. Скаже Господь: «не знаю вас» (Лк. 13:27) – тим, які не тільки були впевнені самі, що Божі, а й в очах усіх були такими. Що ж залишається нам? Тільки волати: «якими Сам знаєш шляхами спаси нас, Господи!» Сам як знаєш дай спасительний лад серцю нашому!

Вас може зацікавити

У день 100-ої річниці з дня народження спочилого ректора ВДС прот. Петра Влодека на його могилі звершили заупокійну літію

Редактор Головний

У мене три коханих жінки – дружина, мама та Україна

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію з молитвою про мир. ФОТО

Редактор Головний