23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

23 травня 2024 року – календар з повчанням

 

Седмиця 3 після Пасхи. Посту немає.
Апостола Симона Зілота (I).Мчч. Алфія, Філадельфа, Кіпріана, Онисима, Єразма та інших (251). Мч. Ісихія Антіохійського (IV). Прп. Ісидори юродивої (IV). Блж. Таїсії (V). Свт. Симона, єп. Володимирського і Суздальського, у Києві, в Ближніх печерах (1226). Блж. Симона, Христа заради юродивого, Юр’євецького (1584). Прп. Синесія Іркутського (1787). Прославлення свт. Антонія (Смирницького) (2003).Києво-Братської ікони Божої Матері (1654)Перекопської ікони Божої Матері (1709).

Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 21:15-25  (зач. 67). На літ.: – Ап.: Діян. 8:26-39 (зач. 20). Апостолу: 1 Кор. 4:9-16 (зач. 131). Єв.: Ін. 6:40-44  (зач. 22). Апостолу: Мф. 13:54-58  (зач. 56).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Филип запитує скарбника: «Чи розумієш, що читаєш?» Той відповів: «Як можу зрозуміти, якщо хто не навчить мене?» (Діян. 8:30-31). Як часто відчувають те ж саме ті, хто читає слово Боже й святоотецькі писання! Те, що читають, не вміщається в голові; розум не може почути того й осягнути те, немов ідеться про щось чуже для нього, про предмети з невідомої галузі. Ось тут і потрібен тлумач, знайомий з тим, про що слово. У св. Филипа був той самий Дух, Який давав і пророцтва, і йому неважко було розтлумачити те, що було складним для скарбника.

 

Так і для нас тепер: треба знайти людину, яка стояла б на тому ступені життя і пізнання, якого стосується писання, що важке для нашого розуміння, і вона розтлумачить його без труднощів, тому що кругозори духовні в кожного ступеня свої. Той, хто стоїть на нижчому ступені, не все бачить, що бачить той, хто стоїть на вищому, і тільки може здогадуватися про те. Якщо трапиться, що незрозуміле нам Писання стосується предметів вищого ступеня, а зустрінутий нами тлумач стоїть на нижчому, то він нам не роз’яснить того, як слід, а буде все застосовувати до свого кругозору, і справа залишиться для нас, як і раніше, темною.

 

Дивуватися треба, як беруться тлумачити про предмети Письма люди, зовсім чужі тій галузі, до якої належать ті предмети. І виходить у них усе не так, як слід; пишатися ж своїми тлумаченнями вони не забувають.

Вас може зацікавити

Що таке покаяння та для чого воно потрібне

Редактор Головний

29 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Другого дня Пасхи єпископ Афанасій очолив Божественну літургію у Хрестовоздвиженському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний