0.6 C
Lutsk
Неділя, 7 Березень, 2021
Календар

21 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 23-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемСобор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил бесплотних. Архангелів ГавриїлаРафаїлаУриїлаСелафіїла, ІєгудиїлаВарахіїла та Єреміїла.

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 52 зач., XIII, 24-30, 36-43. Літ. – Бесплотним: Євр., 305 зач., II, 2-10. Лк., 51 зач., X, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Змішав Пілат кров галілеян з жертвами їх, – Господь сказав: “якщо не покаєтесь, всі так же загинете”; впав стовп сілоамський та вбив 18 людей, – Господь теж сказав: “якщо не покаєтеся, всі так же загинете”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Цим дається  зрозуміти, що коли яка біда настигає інших, нам треба роздумувати не про те, від чого і за що це сталося, а швидше оглянутися на себе та подивитися, чи немає за нами якихось гріхів, достойних тимчасового покарання для повчання інших, та поспішити згладити їх покаянням.

 

Покайся і віднята буде сокира, і життя твоє потече до кінця звичайним шляхом;  не покаєшся – чекай відсічення. Хто знає, чи доживеш ти до наступного року.

 

Притча про безплідну смоковницю показує, що Спаситель звертається до правди Божої пощадити кожного грішника, з надією, чи не покається він і не принесе плодів добрих. Але буває, що правда Божа вже не слухає прохання, і хіба кого-кого погоджується залишити ще на один рік у живих.

 

А чи впевнений ти, грішник, що проживаєш не останній рік, не останній місяць, день і годину?

 

Вас може зацікавити

3 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний