9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

2 листопада 2022 року – календар з повчанням

Совершается служба на шестьВмч. Артемія (362).

Прав. отрока Артемія Веркольського (1545). Прп. Гавриїла Самтаврійського (1995) (Груз.).

Сщмч. Миколая пресвітера (1918). Сщмчч. Зосими, Іоанна, Іоанна, Іоанна, МиколаяЛеоніда, Іоанна і Олександра пресвітерів, Михаїла і Петра дияконів і мч. Павла (1937). Знайдення мощей прп. вел. кн. Анастасії Києво-Покровської (2009).

Євангельські Читання

Кол., 251 зач., I, 18-23. Лк., 47 зач., IX, 44-50. Вмч.: 2 Тим., 292 зач., II, 1-10. Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО ПРИЙМЕ МЕНЕ, ТОЙ ПРИЙМАЄ ТОГО, ХТО ПОСЛАВ МЕНЕ”, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ. А ТОЙ, ХТО ПОСЛАВ ЙОГО, – БОГ, ВІДПОВІДНО, ХТО СПОВІДУЄ ГОСПОДА, ТОЙ БОГА СПОВІДУЄ, А ХТО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО, ТОЙ І БОГА НЕ СПОВІДУЄ.

 

СКАЖЕШ: Я СПОВІДУЮ ХРИСТА ВЕЛИКИМ, ПРЕМУДРИМ, ВСЕСВІТНІМ УЧИТЕЛЕМ. НІ, СПОВІДУЙ ЙОГО ТАК, ЯК ВІН САМ ГОВОРИТЬ ПРО СЕБЕ, ЩО ВІН І ЙОГО ОТЕЦЬ – ЦЕ ЄДИНА СУТЬ. ХТО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО ТАК, ТОЙ, ЯК БИ НЕ ВЕЛИЧАВ ГОСПОДА, ВСЕ ОДНО, ЩО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО, А НЕ БУДУЧИ СПОВІДНИКОМ ЙОГО, НЕ СПОВІДУЄ І ОТЦЯ, НЕ СПОВІДУЄ БОГА.

 

ТОМУ, ЯКИМ БИ БОГОШАНУВАЛЬНИКОМ НЕ ВИДАВАВ СЕБЕ, ТИ НЕ БОГОШАНУВАЛЬНИК, КОЛИ НЕ СПОВІДУЄШ ГОСПОДА ІІСУСА ХРИСТА СИНОМ БОЖИМ ЄДИНОРОДНИМ, ЯКИЙ ЗАРАДИ НАС ВОПЛОТИВСЯ І СВОЄЮ ХРЕСНОЮ СМЕРТЮ НАС СПАС.

 

НЕ ВСЕ ОДНО ЯКОГО БОГА СПОВІДУВАТИ, ЛИШЕ БИ СПОВІДУВАТИ: ТІ, ХТО ПОКЛОНЯЄТЬСЯ СОНЦЮ ТА ЗІРКАМ, АБО ВИГАДАНИМ ІСТОТАМ, НЕ НАЗИВАЮТЬСЯ БОГОШАНУВАЛЬНИКАМИ, ТОМУ ЩО НЕ ТЕ ВВАЖАЛИ БОГОМ, ЩО Є БОГ. ТАК І ТОЙ, ХТО ГОСПОДА НЕ СПОВІДУЄ, НЕ Є БОГОШАНУВАЛЬНИКОМ, ТОМУ ЩО НЕ ТОГО БОГА СПОВІДУЄ, ЯКИЙ ІСТИННИЙ БОГ.

 

ІСТИННИЙ БОГ НЕ МОЖЕ БУТИ БЕЗ СИНА СОВІЧНОГО ТА СОБЕЗНАЧАЛЬНОГО. ТОМУ, ЯКЩО СКОРО НЕ СПОВІДУЄШ СИНА, ТО НЕ СПОВІДУЄШ І БОГА ІСТИННОГО. ЯКА ЦІНА ТВОГО СПОВІДУВАННЯ – ОДИН БОГ РОЗСУДИТЬ, АЛЕ ОСКІЛЬКИ НАМ БОГ ВІДКРИТИЙ БОГОМ ІСТИННИМ, ТО ОКРІМ ЦЬОГО ОДКРОВЕННЯ НЕ МОЖНА МАТИ БОГА ІСТИННОГО.

Вас може зацікавити

УПЦ наповнила реальним змістом терміни «повна самостійність» і «незалежність»

Редактор Головний

24 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні неділі про Страшний суд архієпископ Нафанаїл звершив всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний