13.5 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

19 листопада 2022 року – календар з повчанням

Свт. Павла, патр. Константинопольського, спов. (350).

Мцц. Текуси, Олександри, Полактії, Клавдії, Євфросинії, Афанасії та Матрони (III). Прп. Луки Тавроменійського (близько 800–820). Прп. Варлаама Хутинського (1192). Прп. Луки, економа Печерського, в Ближніх печерах (XIII). Свт. Германа, архієп. Казанського (1567). Прп. Варлаама Керетського (ХVI). Сщмчч. Никити, єп. Орєхово-Зуєвського, Анатолія, Арсенія, Миколая, Миколая, Константина пресвітерів, прмчч. Варлаама, Гавриїла, Гавриїла, прмцц. Ніни і Серафими (1937); сщмч. Василія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Свт.: Євр., 318 зач. (від полу), VIII, 3-6. Лк., 64 зач., XII, 8-12. Ряд.: 2 Кор., 185 зач., VIII, 1-5. Лк., 40 зач., ІX, 1-6.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ПОСЛАВ ЇХ (СВ. АПОСТОЛІВ) ПРОПОВІДУВАТИ ЦАРСТВО БОЖЕ”. У ЦЕЙ РАЗ ТІЛЬКИ ПАЛЕСТИНОЮ, А ПОТІМ І ПО ВСІЙ ЗЕМЛІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ПРОПОВІДЬ, ЯКА БУЛА РОЗПОЧАТА ТОДІ, НЕ ПЕРЕРИВАЄТЬСЯ І ДО НИНІ. КОЖЕН ДЕНЬ МИ ЧУЄМО ПЕРЕДАНЕ СВ. АПОСТОЛАМИ ВІД ЛИЦЯ ГОСПОДА У СВ. ЄВАНГЕЛІЇ І ПОСЛАННЯХ АПОСТОЛЬСЬКИХ. ЧАС НЕ ВНОСИТЬ ЗМІН: МИ ЧУЄМО СВ. АПОСТОЛІВ І САМОГО ГОСПОДА ТАК, ЯК БИ ВОНИ БУЛИ ПЕРЕД НАМИ І СИЛА, ЯКА ДІЯЛА У НИХ, ДІЄ І ДО ЦИХ ПІР У ЦЕРКВІ БОЖІЙ.

 

НІ В ЧОМУ І НІКОГО З ВІРУЮЧИХ НЕ ПОКИДАЄ ГОСПОДЬ: ЩО МАЛИ ПЕРШІ, ТЕ МАЮТЬ І ОСТАННІ. ВІРА ЗАЖДИ ТАК ТРИМАЛА ЦЕ І ТРИМАЄ. АЛЕ ПРИЙШЛО ЦЕ МУДРУВАННЯ ТА РОЗДІЛИЛО МІЖ СПРАВЖНІМ ТА ПОЧАТКОВИМ. ЙОМУ ЗДАЛОСЯ ТУТ ПРОВАЛЛЯ ВЕЛИКЕ, ГОЛОВА ЗАКРУЖИЛАСЯ, ОЧІ ПОМУТНІЛИ ТА ГОСПОДЬ ЗІ СВ. АПОСТОЛАМИ ЗАНУРИЛИСЯ У НЬОГО В МОРОК, ЯКИЙ ЗДАЄТЬСЯ ЙОМУ НЕПРОНИКНИМ.

 

І ТАК ЙОМУ: НЕХАЙ ПОЖИНАЄ ПЛОДИ СВОГО СІЯННЯ; У НЬОМУ ОДИН ТІЛЬКИ КРАХ ДУХУ. ЩО ВОНО ТІЛЬКИ ЗАНУРЮЄТЬСЯ У МОРОЦІ І НЕ БАЧИТЬ СВІТЛА, СВІДОМОСТІ У ЦЬОМУ НЕ МОЖНА НЕ НАЗВАТИ ІСТИННИМ – АЛЕ ХТО ВИНУВАТИЙ? ВОНО САМЕ СЕБЕ ЗАТУМАНИЛО І ПРОДОВЖУЄ ТУМАНИТИ.

 

ДО ЦИХ ПІР НІЧОГО ЩЕ НЕ СКАЗАЛО ВОНО ТАКОГО, ЧОМУ МОЖНА БУЛО БИ СЛОВА ПИСАННЯ НОВОЗАВІТНОГО НЕ ВВАЖАТИ ІСТИННИМ СЛОВОМ СВ. АПОСТОЛІВ ТА САМОГО ГОСПОДА. ТІЛЬКИ НЕВТОМНО ВОЛАЄ: “Я НЕ БАЧУ, Я НЕ БАЧУ”. ВІРИМО, ВІРИМО, ЩО НЕ БАЧИШ! АЛЕ ПЕРЕСТАНЬ ВИПУСКАТИ З СЕБЕ ТУМАН – АТМОСФЕРА БІЛЯ ТЕБЕ ПРОВІТРИТЬСЯ, СВІТ БОЖИЙ ТОДІ МОЖЕ ПОКАЖЕТЬСЯ І ПОБАЧИШ ЩО-НЕБУДЬ.

 

“АЛЕ Ж ЦЕ ТЕ Ж, ЩО ПЕРЕСТАТИ МЕНІ БУТИ МНОЮ”. ОСЬ ЯКА БІДА! НУ, ПЕРЕСТАНЬ; ІНШИМ СПОКІЙНІШЕ БУДЕ. “НІ, НЕ МОЖНА. МЕНІ ВИЗНАЧЕНО БУТИ ДО СКОНУ ВІКУ”. АЛЕ Ж ТИ СЕБЕ ТІЛЬКИ ТУМАНИШ, А КРУГОМ СВІТЛО.

 

“НІ, ВСЕ КОМУ-НЕБУДЬ ТАК ЗАТУМАНЮ ОЧІ; А ЯКЩО І НІ, ТАК НЕХАЙ ЗНАЮТЬ МЕНЕ, ЯК Я. МОВЧАТИ НЕ БУДУ І НІКОЛИ ВАМ ЗІ СВОЄЇ ІСТОРІЄЮ НЕ ВДАСТЬСЯ ЗАГОРОДИТИ МЕНІ УСТА”. ХТО Ж ЦЬОГО НЕ ЗНАЄ? ВСІ ЗНАЮТЬ, ЩО ТВОЄ ПЕРШЕ ТИТЛО “ПІЗМА” (ГРЕЧ.) – НАПОЛЕГЛИВЕ СТОЯННЯ НА СВОЄМУ, ПОПРИ ВСІ ОЧЕВИДНОСТІ, ЯКІ ВИКРИВАЮТЬ ТВОЮ БРЕХЛИВІСТЬ.

 

ТИ – ХУЛА НА ДУХА СВЯТОГО; ТАК І ЧЕКАЙ ЖЕ СОБІ ВИКОНАННЯ ВИРОКУ, ЩО ВЖЕ ВИЗНАЧЕНИЙ ЗА ЦЕ ГОСПОДОМ.

Вас може зацікавити

Наслідуючи подвиг вмч. Феодора, віддаватимемо свою душу під Божу опіку, а не приносити в жертву пристрастям

Редактор Головний

1 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Забобони на Трійцю: чому ми поклоняємося?

Редактор Головний