22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

19 листопада 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Посту немає.

Совершается служба на шестьСвт. Павла спов., патріарха Константинопольського (350). Совершается служба со славословиемПрп. Варлаама Хутинського (1192). 

Мцц. Текуси , ОлександриПолактіїКлавдії ЕвфросиніїАфанасії і Матрони  (III). Прп. Луки  Тавроменійського (800-820). Прп. Луки , економа Печерського (XIII). Свт. Германа, архієп. Казанського (1567). Прп. Варлаама Керетського (XVI).

Сщмч. Никити, єп. Орєхово-Зуєвського, АнатоліяАрсенія, Миколая, МиколаяКонстантина пресвітерів., прмчч. Варлаама і ГавриїлаГавриїла, прмцц. Ніни і Серафіми (1937). Сщмч. Василія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

1 Сол., 271 зач., V, 1-8. Лк., 62 зач., XI, 47 – XII, 1. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23. Свт.: Евр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Лк., 64 зач., XII, 8-12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  року

“ПОБЕРЕЖІТЬСЯ ЗАКВАСКИ ФАРИСЕЙСЬКОЇ, ЯКА Є ЛИЦЕМІРСТВОМ”. ПРИМІТНА РИСА ЛИЦЕМІРСТВА – РОБИТИ ВСЕ НАПОКАЗ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДІЯТИ НА ОЧАХ В ІНШИХ ЩЕ НЕ Є ЛИЦЕМІРСТВОМ, ТОМУ ЩО БІЛЬША ЧАСТИНА ОБОВ’ЯЗКОВИХ ДЛЯ НАС СПРАВ І ПОВИННА БУТИ ЗДІЙСНЕНОЮ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ВІДПОВІДНО, СЕРЕД НИХ ТА НА ОЧАХ У НИХ.

 

ХОЧА І КРАЩЕ ЧИНЯТЬ ТІ, ХТО УМУДРЯЄТЬСЯ ВСЕ РОБИТИ ТАЄМНО, АЛЕ НЕ ЗАВЖДИ ЦЕ МОЖЛИВО; ТОМУ-ТО ТИМ, ХТО ДІЄ НА ВИДУ, НЕ МОЖНА ВІДРАЗУ Ж ДОКОРЯТИ У БАЖАННІ ТІЛЬКИ БУТИ ВИДНИМИ АБО ДІЯТИ НАПОКАЗ. У НИХ МОЖЕ БУТИ ЩИРЕ БАЖАННЯ РОБИТИ ДОБРО, А ПОКАЗОВІСТЬ Є НЕОБХІДНОЮ УМОВОЮ, ЯКА СУПРОВОДЖУЄ СПРАВИ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЗОВНІШНЬО.

 

ЛИЦЕМІРСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТОГО МОМЕНТУ, КОЛИ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ БАЖАННЯ НЕ ДОБРО РОБИТИ, А ПОКАЗАТИ ТІЛЬКИ СЕБЕ ТАКИМ, ЩО РОБИТЬ ДОБРО. І ЦЕ ЗНОВУ Ж НЕ ЗАВЖДИ БУВАЄ ЗЛОЧИННИМ, ТОМУ ЩО МОЖЕ БУТИ ТІЛЬКИ ХВИЛИННИМ НАБІГОМ ПОМИСЛІВ, ЯКІ ВІДРАЗУ Ж БУВАЮТЬ ПОМІЧЕНИМИ ТА ПРОГАНЯЮТЬСЯ.

 

АЛЕ КОЛИ МАТИМЕТЬСЯ НА УВАЗІ ВСТАНОВИТИ ЗА СОБОЮ РЕПУТАЦІЮ ТАКОГО, ХТО РОБИТЬ ДОБРО, ТО ТУТ УЖЕ ЛИЦЕМІРСТВО, ЯКЕ ГЛИБОКО ВХОДИТЬ У СЕРЦЕ. КОЛИ Ж ДО ВСЬОГО ЦЬОГО ПРИЄДНАЄТЬСЯ ЩЕ ПРИХОВАНА ЦІЛЬ КОРИСТУВАТИСЯ І ВИГОДАМИ ПОДІБНОЇ РЕПУТАЦІЇ, ТО ТУТ ВЖЕ ЛИЦЕМІРСТВО У ВСІЙ СВОЇЙ СИЛІ.

 

ДИВИСЯ Ж КОЖЕН, ЧОГО ВИМАГАЄ ГОСПОДЬ, КОЛИ ЗАПОВІДУЄ “БЕРЕГТИСЯ ЗАКВАСКИ ФАРИСЕЙСЬКОЇ”. РОБИ ДОБРО ЗА БАЖАННЯМ ІНШИМ ЛЮДЯМ, ЗА УСВІДОМЛЕННЯМ НА ТЕ ВОЛІ БОЖОЇ, У СЛАВУ БОЖУ, А ПРО ТЕ, ЯК ПОГЛЯНУТЬ НА ТЕ ЛЮДИ, НЕ ТУРБУЙСЯ – ТА УНИКНЕШ ЛИЦЕМІРСТВА.

Вас може зацікавити

22 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний