21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Календар

19 березня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 3-тя Великого посту. Глас 6.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. 42-х у Аммореї КонстянтинаАєтіяФеофілаФеодораМелісенаКалістаВасоя та інших з ними (бл. 845). Прп. Іова, в схимі Іісуса, Анзерського (1720).

Прмчч. Конона і сина його Конона (270-275). Знайдення Чесного хреста і цвяхів св. рівноапостольною царицею Єленою у Єрусалимі (326). Прп. Аркадія Кіпрського (IV). Прп. Фридоліна Зекінгенського (V-VI).

Ікон Божої Матері: Ченстоховської   (I) “Благодатне Небо” (XIV), “Покроваюча” і Шестоковська (XVIII).

Євангельські Читання

На 6-му часі: Вих. XI, 10 – XII, 2. На веч.: Бут. VII, 11 – VIII, 3. Притч. X, 1-22.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Не бракує гріха в многомовності” (Прит. 10, 19). Уважні до себе християни всі почуття називають вікнами душі, якщо їх відкрити, вийде вся внутрішня теплота. Але найбільш широким отвором, просторими дверимаі, що дуже пропускають це тепло, є язик, якому дається воля говорити скільки і що хоче.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Яку шкоду увазі та внутрішньому устрою наносять усі почуття загалом, таку ж наносить і багатослів’я, бо воно стосується предметів усіх почуттів та змушує душу, не бачачи, бачити, не чуючи, чути, не сприймаючи, відчувати.

Що в середині мріяння, то зовні багатослів’я; але останнє – згубніше, бо воно фактично є більш вразливим. До того ж, поряд з ним зарозумілість, зухвалість та самочинство – це, подібно бурі, руйнівники внутрішнього устрою, які залишають за собою змогу не відчувати та бути засліпленим. Як після цього уникнути гріха при багатослів’ї?

Вас може зацікавити

20 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 липня 2019 року

Редактор Головний

7 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний