1.1 C
Lutsk
П’ятниця, 28 Січень, 2022
Календар

2 липня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-га після П’ятидесятниці. Глас 8.
Петрів піст.

Совершается служба с полиелеемАпостола Іуди, брата Господнього (біл. 80). Совершается служба с полиелеемСвт. Іова, патріарха Московського і всієї Русі (1607). Совершается служба с полиелеемСвятителя Іоанна (Максимовича) архієпископа Шанхайського та  Сан-Франциського, Чудотворця (1966).

Мч. Зосіми (біл. 89-117). Прп. Паїсія Великого (V). Прп. Іоаннасамітника (VI). Прп. Варлаама Пінежського, Важського, Шенкурського (1462). Прп. Паїсія Хілендарського, Болгарського (XVIII) (Болг.).

Євангельські Читання

Рим., 90 зач., V, 17 – VI, 2. Мф., 31 зач., IX, 14-17. Прп. Варлаама: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Запитували Господа: чому учні Його не постяться? Він відповідав: тому що ще не прийшов для них час. Потім своєю мовою показав, що взагалі суворість зовнішнього подвижництва повинна відповідати оновленню внутрішних сил духа. Спочатку розпали дух ревності, а потім налягай на себе і в суворості, бо у такому випадку є у тебе внутрішня нова сила, здатна з користю витримати їх. Якщо ж, не маючи цієї ревності, візьмешся за суворості, захоплюючись або тільки прикладом інших, або показовим подвижництвом, то не на користь це буде.

Трохи ще протримаєшся у цій суворості, а потім ослабнеш та покинеш. І буде тобі ще гірше, аніж було раніше. Суворість без внутрішнього духу – те ж, що латка з ситцевого полотна на старому одязі, або вино нове у старому хутрі. Латка відпаде, і дирка робиться ще більшою, а вино прориває хутро, і саме пропаде і хутро стає негожим. Це, зрештою, не означає, що суворості не годні, а навіюється тільки, що треба починати їх у порядку. Треба зробити, щоб потреба їх йшла зсередини, щоб вони задовольняли серця, а не тіснили тільки ззовні, як гніт.

Вас може зацікавити

22 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний