20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

18 листопада – ікони Богородиці “Безпорадних єдина надія”

У скиту святої праведної Анни села Онишківці на Рівненщині знаходиться чудотворний образ Пресвятої Богородиці «Безпорадних єдина Надія». Ця ікона була власністю преподобного схиігумена Амфілохія чудотворця Почаївського.

Преподобний особливо шанував цей образ, про що свідчать розповіді очевидців і прижиттєві фотографії старця. Ікона написана на полотні і вставлена ​​в різьблений позолочений кіот. Вона була окрасою келії подвижника в Почаївській Лаврі.

Коли після багатьох гонінь та випробувань старець оселився жити в с. Мала Іловиця Шумського району, то цей образ разом з іншими святинями преподобного був перевезений в Іловицю. До отця Амфілохія приїжджало безліч людей, просячи молитов і допомоги. Багато з них були безнадійно хворі і преподобний молився за них до Божої Матері, Яка була для них єдиною надією. Молилися і самі хворі і по вірі отримували зцілення.

Після своєї блаженної кончини схиігумен Амфілохій з’явився своїй духовній дочці монахині Варварі (Калашниковій) велів перевезти чудотворні келійні ікони, хрест, яким він освячував воду і Євангеліє, яке читалося під час освячення води, а також інші реліквії до себе в будинок, що знаходився в Почаєві, неподалік від Лаври, що матінка Варвара відразу ж виконала.

Ікона Божої Матері «Безпорадних єдина Надія» разом з іншими святинями преподобного була дбайливо збережена схимонахинею Варварою 47 років. Багато хто приходив до матінки для поклоніння святиням і по вірі отримували, про що просили. А сама монахиня багато молилася перед образом Божої Матері і кожен день запалювала лампади перед Царицею Небесною. Особливо любила схимонахиня нічну молитву перед своєю Заступницею.

Святий Амфілохій передбачив матінці Варварі, що вона проживе до 90 років. У 2018 році схимонахині Варварі пішов 90-й рік і вона почала вже готуватися до переходу у вічність, хоча приготована труна стояла в її келії двадцять років. Вона молилася, щоб преподобний їй вказав, кому передати дорогі серцю чудотворні ікони та інші святині. За кілька днів до своєї смерті вона зібрала духовних чад і сповістила всіх, що Матір Божа їй відкрила, щоб будиночок, в якому вона стільки молилася, і всі святині преподобного Амфілохія передати скиту святої Анни в с. Онишківці. Матушка поспішала все це зробити ще за життя, і хотіла, щоб святині були урочисто передані до святої обителі.

Так, і день свята Стрітення Господнього, 15 лютого 2018 року, відбулася перша зустріч сестер скиту святої Анни з схимонахинею Варварою.

17 лютого 2018 року схимонахиня Варвара, причастившись Святих Христових Таїн з рук протоієрея Лукіана, священника скиту святої Анни, в присутності сестер обителі та духовних чад передала монастирю безцінні реліквії, що належали преподобному Амфілохію: Хрест, яким він освячував воду; Євангеліє, яке читалося під час освячення води; чудотворні ікони, перед якими молився преподобний, “Безпорадних єдина Надія”, “Почаївська”, “Ангел Хранитель”; старовинна вовняна мантія і клобук. Через кілька годин матушка Варвара завершила свій нелегкий життєвий шлях і мирно відійшла до Господа.

З великою радістю і трепетом зустрічали сестри скиту святої Анни образ Божої Матері та інші святині преподобного Амфілохія в своїй обителі. Сама Цариця Небесна в чудотворній іконі «Безпорадних єдина Надія» і «Почаївська» захотіла перебувати в будинку Її праведної матері Анни. А преподобний Амфілохій тепер став покровителем обителі і, як при житті, так і тепер посилає допомогу і зміцнення сестрам і всім православним християнам, прибігаючим до його допомоги.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл звершив вечірню з читанням акафісту

Редактор Головний

Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди Дня захисників та захисниць України

Редактор Головний

Настав вівторок Страсної седмиці

Редактор Головний