10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

17 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 20 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Сщмч. Ієрофея, єп. Афінського (I). Мчч. Гаїя, Фавста, Євсевія та Херимона (III). Сщмч. Петра Капетолійського (III–IV). Мцц. Домніни та доньок її Віринеї (Вероніки) і Проскудії (Просдоки) (305–306). Прп. Амона (близько 350). Прп. Павла Препростого (IV). Мчч. Давікта (Адавкта) і доньки його Калісфенії (IV). Блгв. кн. Володимира Ярославича Новгородського, чудотворця (1052). Прпп. Єлладія та Онисима Печерських, у Ближніх печерах (XII–XIII)Прп. Амона, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII). Св. кн. Стефана Щиляновича (1515) (Серб.). Знайдення мощей свтт. Гурія, архієп. Казанського, та Варсонофія, єп. Тверського (1595). Сщмч. Димитрія Вознесенського пресвітера (1918). Блж. Варфоломія Чигиринського (1931). Cщмчч. Миколая Верещагіна, Михаїла Твердовського, Якова Бобирева і Тихона Архангельського пресвітерів, прмч. Василія (Цвєткова) (1937). Св. Хіонії Архангельської спов. (1945). Прп. Варсонофія Херсонського (Юрченка), сповідника (1954). Собор Казанських святих.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Флп. 2:17-23 (зач. 242). Єв.: Лк. 6:37-45 (зач. 27).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Не суди… відпускай… давай” (Лк.6:37-38)… – мабуть, усе трата одна, а прибутку ніякого. А між тим, ось що обіцяється: не будеш засуджувати, і тебе не засудять; будеш відпускати, і тобі відпустять; будеш давати, і тобі дано буде. Тепер цього прибутку не видно; але він прибуде безсумнівно тому, хто від серця зробить зазначені витрати, – прибуде саме в ту пору, коли найбільше відчуватиметься потреба в неосуді й прощенні.

 

Як зрадіє той, хто раптом спроможеться отримати такі блага, наче ні за що! І навпаки, як буде сумувати той, хто свого часу не вмів прибутково розпорядитися своїм надбанням! Усе б відпустив і все б роздав, та пізно: всьому час. Не все ганятися за таким прибутком, який прямо йде в руки, майже слідом за витратою. Кинь, за прислів’ям, хліб-сіль позаду, – він опиниться попереду. Образ дій у зазначених випадках справді схожий на кидання; але тільки тут кидається не на нехтування, а в руки Божі. У цих руках і зберігання надійно, і отримання з них безсумнівне. Доклади тільки віру і надію.

Вас може зацікавити

У десяту п’ятницю після Пасхи в храмі села Озденіж звершили соборне богослужіння. ФОТО

Редактор Головний

Секретар єпархії взяв участь у “Спільній коляді” на фестивалі “Різдво у Луцькій громаді”

Редактор Головний

Чому Торжество Православ’я звершується у піст?

Редактор Головний