21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Календар

17 серпня 2020 року – календар з повчанням

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСеми отроків, що в Єфесі: Максиміліана, ІамвліхаМартиніана, ІоаннаДіонісія, Єксакустодіана (Константина) та Антоніна(бл. 250, 408-450). Знайдення мощей прав. Олексія Бортсурманського (2000).

Мч. Єлевферія (ок. 305-311). Знайдення мощей свт. Арсенія Елассонського. Прмц. Євдокії (362-364).

Прмч. Михаїла, мчч. Симеона і Димитрія  (1937).

Казансько-Пензенської  ікони Божої Матері (1717).

День інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Правосланої Церкви. 

Євангельські Читання

2 Кор., 172 зач., II, 14 – III, 3. Мф., 95 зач., XXIII, 23-28, і за середу (під зачало): 2 Кор., 173 зач., III, 4-11. Мф., 96 зач., XXIII, 29-39.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОЧИСТИ ВНУТРІШНЄ, ЩОБ І ЗОВНІШНЄ БУЛО ЧИСТИМ. ЗОВНІШНЯ ПОВЕДІНКА У НАС ЗАВЖДИ МАЙЖЕ ГАРНА: БОЇМОСЯ СУДУ ЛЮДСЬКОГО І СТРИМУЄМО СЕБЕ.

 

ЯКЩО Ж І ЗОВНІШНЬО ВІДДАЮТЬСЯ ПОРОКАМ, ТО ЦЕ ВЖЕ КІНЕЦЬ; ЗНАЧИТЬ УСЯКИЙ СОРОМ ВЖЕ ВТРАЧЕНИЙ. АЛЕ ПРИ ВИПРАВЛЕННІ ВИДИМОЇ ПОВЕДІНКИ НЕ ЗАВЖДИ БУВАЄ ВИПРАВЛЕНИЙ ВНУТРІШНІЙ УСТРІЙ ДУМОК ТА ПОЧУТТІВ.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

БО ТАМ ДАЄТЬСЯ ПОВНА СВОБОДА ДІЙ,  ЯКА ЗЗОВНІ І ЗАДОВОЛЬНЯЄТЬСЯ, НАСКІЛЬКИ ЦЕ МОЖЕ СТЕРПІТИ ЛЮДСЬКЕ ОКО І НАСКІЛЬКИ МОЖЛИВО ПРИХОВАТИ ВІД НЬОГО СВОЇ СПРАВИ. ТОЧНІСІНЬКО ЦЕ І ЯК ТРУНА РОЗФАРБОВАНА.

 

 

РАЗОМ З ТИМ ВНУТРІШНЯ НЕЧИСТОТА РОБИТЬ НЕЧИСТИМ І ЗОВНІШНЄ. ОЧИСТИ Ж ЦЕ ВНУТРІШНЄ, ТОДІ І ЗОВНІШНЄ СТАНЕ ЧИСТИМ І УВЕСЬ БУДЕШ ЧИСТИМ, СТАНЕШ ПОСУДОМ, ЯКИЙ ПРИДАТНИЙ НА ВСЯКЕ ДОБРЕ КОРИСТУВАННЯ ДОМОВЛАДИКИ.

 

ДИВИТИСЯ ПОТРІБНО НА ТЕ, ВІД ЧОГО ЦЕ ВНУТРІШНЄ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЗНЕХТУВАНИМ, АДЖЕ СМЕРТІ СОБІ НІХТО НЕ ХОЧЕ. ПРАВИЛЬНО, ВОРОГ ТРИМАЄ ТАКУ ДУШУ В СЛІПОТІ: ЩО ЦЕ НІЧОГО, АБИ ЛИШЕ ВИДИМИХ ГРІХІВ НЕ БУЛО, АБО НАВЧАЄ ЇЇ ВІДКЛАДАТИ НА ЗАВТРА ГОЛОВНУ СПРАВУ, МОВЛЯВ, ЗАВТРА ЗАЙМЕМОСЯ СЕРЙОЗНО СОБОЮ, ЯК СЛІД, А НИНІ НЕХАЙ ДУША НАСОЛОДИТЬСЯ ПРИСТРАСНИМИ ДУМКАМИ ТА МРІЯМИ, ЯКЩО НЕ СПРАВАМИ.

 

ПОБЕРЕЖЕМОСЯ, ЯК БИ НЕ ЗАСТАРІЛИ У ЦЬОМУ НАСТРОЇ І ЯК БИ ВИПРАВЛЕННЯ ДЛЯ НАС ТАК САМО НЕ СТАЛО НЕМОЖЛИВИМ, ЯК І ПЕРЕУЧУВАННЯ СТАРИКА.

Вас може зацікавити

30 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний