19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Календар

16 вересня 2020 року – православний календар 

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Анфіма, єп. Нікомідійського, і з ним мчч. Феофіла диякона, ДорофеяМардоніяМигдоніяПетра, ІндисаГоргоніяЗінонаДомни діви і Євфимія (302). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феоктиста, співпостника Євфимія Великого (467). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлж. Іоанна Власатого, Ростовського чудотворця (1580).

Св. Фіви диякониси (I). Сщмч. Аристіона, єп. Александрії Сирійської (бл. 167). Мц. Василіси Нікомідійськой (309). Свт. Фоанікія II, патріарха Сербського (1349).

Сщмч. Пимена, єп. Верненського, СергіяВасиліяФилипаВолодимира пресвітерів, прмч. Мелетія (1918). Сщмчч. ВасиліяПарфенія пресвітерів (1919). Сщмчч. АндріяФеофана пресвітерів (1920). Сщмчч. ВолодимираМихаїла пресвітерів (1921). Сщмч. Миколая пресвітера (1923). Сщмч. Євфимія пресвітера і з ним 4-х мучеників (1924). Сщмч. Романа пресвітера (1929). Сщмчч. Олексія, Іллі пресвітерів (1937).

Пісідійської ікони Божої Матері (608).

Євангельські Читання

Гал., 207 зач., III, 15-22. Мк., 23 зач., VI, 7-13.  Сщмч.: Євр., 334 зач., XIII, 7-16. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ Є ТАКІ СЛОВА: “ЗВІДКИ У НЬОГО ЦЕ? ЩО ЗА ПРЕМУДРІСТЬ ДАНА ЙОМУ?”

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТАК ГОВОРИЛИ НАЗАРЕТЯНИ ПРО ГОСПОДА, ЯКІ ЗНАЛИ ПОПЕРЕДНЄ І НЕВІДОМЕ ЙОГО ЖИТТЯ.

 

ТЕЖ БУВАЄ ЗІ ВСІМА, ХТО ІСТИННО ПІДЕ ЗА ГОСПОДОМ. ХТО СУВОРО ТРИМАЄТЬСЯ ШЛЯХУ ГОСПОДНЬОГО, ТОЙ ПІСЛЯ ТРУДІВ, КОЛИ ПОДОЛАЄ ВЖЕ ПОМИЛКОВЕ У СОБІ, ЗМІНИТЬСЯ УВЕСЬ, ВСІМ СВОЇМ СКЛАДОМ: І ПОГЛЯД, І ХОДА, І МОВА, І ТРИМАННЯ СЕБЕ – ВСЕ НОСИТЬ ПЕЧАТКУ ОСОБЛИВОЇ ГІДНОСТІ, ХОЧА І ТОЙ, ХТО ТАКИМ СТАВ, РАНІШЕ БУВ ІЗ НАЙНИЖЧОГО ПРОШАРКУ І НІСКІЛЬКИ НЕ ОСВІЧЕНИЙ.

 

І ДОВОДИТЬСЯ СЛУХАТИ: ЗВІДКИ У НЬОГО ЦЕ? ЯКЩО Ж ТІЛЕСНЕ І ВИДИМЕ ТАК ЗМІНИТЬСЯ, ТО ЩО ГОВОРИТИ ПРО ВНУТРІШНЄ ТА ДУХОВНЕ, ЯКЕ БЕЗПОСЕРЕДНІШЕ ТА БЛИЖЧЕ ПІДЛЯГАЄ ДІЇ БЛАГОДАТІ, ЩО ЗДАТНА ЗМІНЮВАТИ, І У ВІДНОШЕННІ ДО ЯКОГО ЗОВНІШНЄ Є ТІЛЬКИ НАСЛІДКОМ?

 

ЯКІ СВІТЛІ ПРО ВСЕ ДУМКИ, ТОЧНІ ТА ВИЗНАЧЕНІ! ЯКИЙ ПРАВИЛЬНИЙ ВИСЛІВ ПРО СУЩЕ ТА ТЕ, ЩО ТИМЧАСОВЕ! ПОГЛЯД ЙОГО НА ВСЕ ВИЩЕ ФІЛОСОФСЬКОГО!

 

А НАМІРИ, А ДІЇ? ВСЕ ЧИСТО, СВЯТО ОСВІЧУЄТЬСЯ НЕБЕСНИМ СВІТЛОМ. ЦЕ ВОІСТИНУ НОВА ЛЮДИНА! ОСВІТИ НЕ ОТРИМАВ, В АКАДЕМІЯХ ЛЕКЦІЙ НЕ СЛУХАВ І ВИХОВАННЯ НІЯКОГО НЕ МАВ, А Є ВИХОВАНИМ ТА ПРЕМУДРИМ.

 

УВАГА ДО СЕБЕ, РОБОТА НАД СОБОЮ, МОЛИТВА І ДО БОГА НАБЛИЖЕННЯ ВСЕ ПЕРЕРОБИЛИ БЛАГОДАТТЮ БОЖОЮ, А ЯК, НІХТО ЦЬОГО НЕ БАЧИТЬ. ЗВІДСИ І ПИТАННЯ: “ЗВІДКИ У НЬОГО ЦЕ?”

 

Вас може зацікавити

9 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний