6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Календар

16 листопада 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Акепсима єп., Іосифа пресвітера і Аїфала диякона (IV). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомОновлення (освячення) храму вмч. Георгія в Лідді (IV).

Мчч. АттикаАгапія, ЄвдоксіяКатерія, ІстукаріяПактовіяНіктополіона та дружини їх (бл. 320). Прп. Акепсима (IV). Прав. Снандулії (IV).

Сщмч. Миколая і мч. Павла (1918). Сщмчч. ВасиліяПетраВасилія, ОлександраВолодимираСергія, МиколаяВікентія, ІоаннаПетра, ОлександраПавлаКосми пресвітерів і Симеона диякона (1937). Мц. Євдокії (1938). Сщмч. Сергія диякона (1942).

Євангельські Читання

1 Сол., 267 зач., II, 20 – III, 8. Лк., 59 зач., XI, 29-33. Свв.: Еф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЦАРИЦЯ ПІВДЕННА СТАНЕ НА СУД З ЛЮДЬМИ РОДУ ЦЬОГО ТА ЗАСУДИТЬ ЇХ”, ЗА ЩО?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЗА БАЙДУЖІСТЬ ДО СПРАВИ, ЯКУ ЗВЕРШУЄ ГОСПОДЬ ПЕРЕД ЇХ ОЧИМА. ТА ЦАРИЦЯ, ПОЧУВШИ ПРО МУДРІСТЬ СОЛОМОНОВУ, ЗДАЛЕКУ ПРИЙШЛА ПОСЛУХАТИ ЙОГО, А ЦІ МУЖІ, МАЮЧИ ПЕРЕД ОБЛИЧЧЯМ САМОГО ГОСПОДА, НЕ СЛУХАЮТЬ ЙОГО, ХОЧА ОЧЕВИДНО БУЛО, ЩО ВІН ВИЩИЙ ЗА СОЛОМОНА, ЯК НЕБО ВИЩЕ ЗЕМЛІ.

 

І ВСІХ БАЙДУЖИХ ДО СПРАВ БОЖИХ ЗАСУДЖУЄ ПІВДЕННА ЦАРИЦЯ, ТОМУ ЩО ГОСПОДЬ ЗАВЖДИ І СЕРЕД НАС ТАК ЖЕ ОЧЕВИДНО ПРИСУТНІЙ У ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ СКАЗАННЯХ, ЯК БУЛО ТОДІ. ЧИТАЮЧИ ЄВАНГЕЛІЄ, МИ МАЄМО ПЕРЕД ОЧИМА ГОСПОДА ЗІ ВСІМА ДИВНИМИ СПРАВАМИ ЙОГО, БО ВОНО ТАК ЖЕ  БЕЗСУМНІВНО, ЯК БЕЗСУМНІВНИМ Є ВСЕ ПОБАЧЕНЕ ВЛАСНИМИ ОЧИМА.

 

МІЖ ТИМ, ХТОСЬ СЛУХАЄ ГОСПОДА, ЩО ТАК ЗАПАМ’ЯТОВУЄТЬСЯ У ДУШАХ НАШИМ. МИ ОЧІ СВОЄ ЗВЕРНУЛИ В ІНШУ СТОРОНУ, ТОМУ І НЕ БАЧИМО; А НЕ БАЧАЧИ, НЕ ЗАЙМАЄМОСЯ СПРАВАМИ ГОСПОДА. АЛЕ ЦЕ НЕ ВИБАЧЕННЯ, А ПРИЧИНА НЕУВАЖНОСТІ СТІЛЬКИ Ж ЗЛОЧИННА, СКІЛЬКИ ЗЛОЧИННОЮ Є І САМА СПРАВА, ЩО ЙДЕ ВІД НЬОГО.

 

СПРАВА ГОСПОДА – НАША ПЕРША СПРАВА, ТОБТО СПАСІННЯ ДУШІ. ДО ТОГО Ж, ЩО ВІД ГОСПОДА, МИ ПОВИННІ СЛУХАТИ І БЕЗ СТОСУНКУ ДО НАС НЕ ТИМ БІЛЬШЕ КОЛИ ВОНО ЗВЕРНЕНЕ НА НАМ, НА ВЛАШТУВАННЯ НАШОЇ СУТТЄВОЇ СПРАВИ, ЗНАЧЕННЯ ЯКОЇ РОЗТЯГУЄТЬСЯ НА ВСЮ ВІЧНІСТЬ?

 

СУДІТЬ, СКІЛЬКИ Ж ЗЛОЧИННИМ Є НЕУВАГА ДО ТАКОЇ СПРАВИ!

Вас може зацікавити

16 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 березня 2023 року – православний календар

Редактор Головний