-2.8 C
Lutsk
П’ятниця, 21 Січень, 2022
Основи православ'я

Добре читати хоча б одну главу з Євангелія щодня – це наша духовна інструкція

Блаженніший митрополит Онуфрій закликав читати хоча б одну главу з Євангелія щодня.

Предстоятель закликав щодня читати Святе Євангеліє, яке є «святою інструкцією того, як людина повинна жити на землі та вибудовувати відносини з Богом, з людьми, які навколо неї та з самим собою».

Блаженніший владика провів наступну аналогію. Він зауважив, що кожна сучасна людина користується побутовою і комп’ютерною технікою, і якщо ми дотримуємося інструкції з експлуатації, то техніка робить наш побут комфортним, а якщо не дотримуємося, то і холодильник, і пральна машина, і автомобіль тощо — виходять із ладу і можуть нанести шкоду.

Для свого духовного життя, за словами Архіпастиря, ми маємо святу інструкцію — Святе Євангеліє. «Якщо я вибудовую своє життя згідно з цією святою інструкцією, то стаю корисним для себе самого і для тих, хто поруч зі мною живе. Якщо я живу не за інструкцією, то перетворююся на горстку землі, яка не тільки не корисна, а часто заважає і мені самому, і тим, хто мене оточує. Тому треба жити за Божественною інструкцією, яка називається Святе Євангеліє», — пояснив владика.

Його Блаженство також відповів на зауваження обивателя, що коли ще не було Біблії і Євангелія, то «голос совісті був тією духовною інструкцією,.. яка навчає, як правильно жити, і вказує людині дорогу до Бога».

«Коли читаємо Євангеліє, то очищуємо нашу совість. Поруч із голосом Божим ще звучить у нашій душі голос диявола, голос плоті нашої, і людина не може розібратися в цьому гамі і шумі її душі, де совість… Євангеліє ж очищує совість», — сказав владика.

Саме тому, як підкреслив Митрополит Онуфрій, дуже важливо щодня читати Святе Євангеліє.

«Якщо можливо, добре почитати вдень одну главу або хоча б одне зачало, якщо не можливо, прочитати декілька віршів, і ми вже щось добре внесемо у свою душу. Це буде не глечик, але одна склянка чистої води, що вливається в нашу душу і промиває нашу совість. Святе Євангеліє вчить жити так, щоб кінець нашого земного скорботного життя став початком вічного небесного блаженного життя», — підсумував Предстоятель.

Вас може зацікавити

Як розуміти слова апостола: Всяка неправда є гріх, але є гріх не до смерті?

Редактор Головний

Що таке пристрасті та як боротися з ними – поради прп. Паїсія Святогорця

Редактор Головний

Чи варто православній людині звертатися до психолога

prvadmin