3 C
Lutsk
Субота, 16 Жовтень, 2021
Всі новини Календар

16 червня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 7-а після Пасхи. Глас 6.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ЛукіліанаКлавдіяІпатіяПавлаДіонісія та мц. Павли діви (бл. 270-275).

Сщмчч. Лукіана єп., Максіана пресвітера, Юліана диякона, Маркеліна та Сатурнина в Бельгії (бл. 81-96). Перенесення мощей блгв. царевича Димитрия  з Углича до Москви (1606).

Прмч. Кіпріана (1934). Сщмч. Михаїла пресвітера (1938).

Юзької ікони Божої Матері (1615).

Євангельські Читання

Літ. – Діян., 47 зач., XXIII, 1-11. Ін., 54 зач., XVI, 15-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Господь говорить святим апостолам перед стражданнями: “скоро не побачите Мене. і знову скоро побачите Мене”. Страждання Господа і смерть так вразили св. апостолів, що очі розуму їх помутніли, і вони перестали бачити Господа, як Господа; сховалося світло, і вони сиділи у пітьмі гіркій та томливій. Пітьму цю розігнало світло воскресіння Христового, – і вони знову побачили Господа.

Так слова Свої пояснив Сам Господь: “ви будете плакати, – говорив Він, – і будете голосити, а світ почне радіти; ви будете сумними, але сум ваш у радість буде”. Говорять, що і всяка душа на шляху до досконалості переживає подібну ж поразку. Пітьма повсюдна покриває її, і вона не знає куди діватися; але приходить Господь і печаль перетворює у радість. Це необхідно так, як необхідно жінці помучитися перед тим, як належить народитися від неї людині у світ. Чи не можна звідси підсумувати, що хто не пережив цього, у тому ще не народився справжній християнин?

Вас може зацікавити

21 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

МИТР. АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ): НАВІЩО УПЦ ПРОВОДИТЬ ХРЕСНУ ХОДУ В ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ

Редактор Головний

26 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний