Седмиця 4-а після Пасхи. Глас 3. День пісний. |
Дозволяється риба.
|
Свт. Афанасія Великого, архієп. Александрійського (373). Перенесення мощей блгв. князів страстотерпців Бориса (1072) і Гліба (1115), у Святому Хрещенні Романа і Давида.
Мчч. Еспера та Зої і чад їхніх Киріака та Феодула (II). Блгв. і рівноап. царя Бориса, у св. Хрещенні Михаїла (бл. 908), який прийняв Хрещення зі своїм народом в IX ст. (Болг.). Свт. Афанасія, патріарха Константинопольського, Лубенського и Харківського чудотворця (1654). Знайдення мощей прп. Афанасія Сяндемського.
Євангельські Читання
Утр. – Лк., 106 зач., XXI, 12-19. Літ. – Діян., 27 зач., X, 44 – XI, 10. Ін., 30 зач., VIII, 21-30. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Мф., 11 зач., V, 14-19, або блгвв. кнн.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Запитували Господа: “Хто ж Ти?” Він відповів: “от начала Сущий”. Він попереду, за Ним св. апостоли, за апостолами пастирі та учні та вся Церква Христова.
Судіть тепер, хто справжні передові. Від того, що за ними так довго і так багато ідуть і ще будуть іти, вони не перестають бути передовими, бо всі ж вони попереду, а всі інші йдуть слідом за ними.
І так у нас, християн, уже є передові; і якщо хто спокушається виставляти нових передових, – очевидно, що їх треба розуміти передовими у протилежному напрямі, тобто на шляху, який веде у дно пекла.
Нічого додати до цього: побережіться – бо хто собі ворог? Тільки постарайтеся зрозуміти це по-справжньому і міцно тримайтеся пізнаної істини Христової, а ті нехай кажуть своє.