Седмиця 10-та після П’ятидесятниці. Глас 8. Успенський піст. |
Сщмч. Стефана, папи Римського (257), і з ним. Блж. Василія Спасо-Кубенського (XV).Перенесення з Єрусалима в Константинопіль мощей першомч. архідиякона Стефана (біл. 428) і знайдення мощей правв. Никодима, Гамаліїла і сина його Авіва. Блж. Василія, Христа заради юродивого, Московського чудотворця (1552-1557).
Мч. Афанасія (1918). Прмч. Платона (1937).
Ачаірської ікони Божої Матері (XXI).
Євангельські Читання
Блж.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30. Первомч.: Діян., 17 зач., VI, 8 – VII, 5, 47-60. Мф., 87 зач., XXI, 33-42. Ряд.: Рим., 119 зач., XV, 30-33. Мф., 73 зач., XVII, 24 – XVIII, 4.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ ЗА БОГОСЛУЖІННЯМ, МИ ЧУЄМО:
ГОСПОДЬ ПЛАТИТЬ ПОТРІБНІ ПОДАТКИ ЦЕРКОВНІ І ДОТРИМУЄТЬСЯ УСІХ ІНШІ ПОРЯДКІВ, І ЦЕРКОВНИХ І ГРОМАДЯНСЬКИХ, ВІН ВИКОНУВАВ ЇХ, І АПОСТОЛІВ ТАК НАВЧИВ, І АПОСТОЛИ ПОТІМ ПЕРЕДАЛИ ЦЕЙ ЗАКОН УСІМ ХРИСТИЯНАМ.
ТІЛЬКИ ДУХ ЖИТТЯ ПРИЙМАВСЯ НОВИЙ, НАЗОВНІ ВСЕ ЗАЛИШАЛОСЬ ТАК ЯК І БУЛО, ПОЛИШАЮЧИ ТЕ, ЩО ЯВНО БУЛО ПРОТИВНЕ ВОЛІ БОЖІЙ, ЯК НАПРИКЛАД, УЧАСТЬ В ІДОЛЬСЬКИХ ЖЕРТВАХ І Т. П..
ПОТІМ ХРИСТИЯНСТВО ВЗЯЛО ВВЕРХ, ВИТІСНИЛО УСІ ПОПЕРЕДНІ ПОРЯДКИ ТА ЗАПРОВАДИЛО СВОЇ.
СЛІД БУЛО ОЧІКУВАТИ, ЩО ТАКИМ ЧИНОМ ДУХУ ХРИСТИЯНСЬКОМУ КРАЩЕ БУДЕ РОЗВИВАТИСЬ ТА КРЕПНУТИ. ТАК ВОНО Й БУЛО, АЛЕ НЕ У ВСІХ.
БІЛЬША ЧАСТИНА, ПОЗНАЙОМИВШИСЬ ІЗ ЗОВНІШНІМИ ХРИСТИЯНСЬКИМИ ПОРЯДКАМИ НА НИХ І ЗУПИНЯЛАСЬ, НЕ ТУРБУЮЧИСЬ ПРО ДУХ ЖИТТЯ.
ТАК Є І ДО СЬОГОДНІ. ІЗ УСІЄЇ МАСИ ХРИСТИЯН ЛИШЕ ХТОСЬ ВИЯВИТЬСЯ ХРИСТИЯНИНОМ ПО ДУХУ. ЩО Ж ІНШІ? “ІМ’Я НОСЯТЬ ЯК ЖИВІ, АЛЕ ОТ БАЧИМО – МЕРТВІ”.
КОЛИ АПОСТОЛИ ПРОПОВІДУВАЛИ ЄВАНГЕЛІЄ, ТО СЛОВО ЇХНЄ ВИБИРАЛО ЧАСТИНУ БОЖУ З ПОМІЖ УСЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЯЗИЧНИЦЬКОГО СВІТУ: СЬОГОДНІ Ж ГОСПОДЬ, ЧЕРЕЗ ТЕ Ж СЛОВО, ВИБИРАЄ ЧАСТИНУ СВОЮ З СЕРЕДОВИЩА ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ.
“ТОЙ ХТО ЧИТАЄ НЕХАЙ РОЗУМІЄ”, І НЕХАЙ МАЄ ТУРБОТУ ВЗНАТИ ВІРНО, ЧИ ВХОДИТЬ ВІН ДО ЧИСЛА ЛЮДЕЙ ГОСПОДНІХ, І ЯКЩО НЕ БУДЕ ВПЕВНЕНИЙ У ЦЬОМУ, НЕХАЙ ПОТРУДИТЬСЯ СТАТИ ГОСПОДНІМ, ТОМУ ЩО В ЦЬОМУ СПАСІННЯ.