3.3 C
Lutsk
Вівторок, 28 Березень, 2023
Всі новини Календар

14 травня 2021 року – православний календар

Седмиця 2-а після Пасхи. Глас 1.
День пісний.
Дозволяється риба.

Прор. Єремії (VI ст. до Р. Х.)

Прмч. Вати Персіянина (IV). Блгв. Тамари, цариці Грузинської (1213). Прп. Пафнутія Боровського (1477). Сщмч. Макарія, митр. Київського (1497). Прп. Герасима Болдинського (1554). Прмчч. Афонських: Євфимія (1814), Ігнатія (1814) та Акакія (1816). Мц. Ніни (1938).

Царевококшайської, або Мироносицької (1647), Андрониківської та іменованої “Несподівана Радість” ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Діян., 13 зач., V, 1-11. Ін., 17 зач., V, 30 – VI, 2. Прор.: 1 Кор., 156 зач., XIV, 20-25. Лк., 14 зач., IV, 22-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВІД ЧОГО ТАК ЗГРІШИЛИ АНАНІЯ ТА САПФІРА? ВІД ТОГО, ЩО ЗАБУЛИ, ЩО БОГ БАЧИТЬ ЇХНІ СПРАВИ ТА ПОМИСЛИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЯКЩО Б ТРИМАЛИ ВОНИ У ДУМЦІ, ЩО БОГ УСЕ БАЧИТЬ І ВСЕРЕДИНІ, І ЗЗОВНІ, ЯСНІШЕ, АНІЖ ВСІ ЛЮДИ І НАВІТЬ ВОНИ САМІ, НЕ ПРИЙШЛО Б ЇМ У ГОЛОВУ ТАК ПОКРИВИТИ ДУШЕЮ ПЕРЕД АПОСТОЛАМИ. ВІД ТОГО Ж СТАЮТЬСЯ І НАШІ ВСІ ГРІХИ ТА ГРІШНІ ЗАМИСЛИ. УХИТРЯЄМОСЬ ВСЕ ПРИКРИВАТИ ВІД ПОГЛЯДІВ ЛЮДСЬКИХ, І ДУМАЄМО, ЩО ВСЕ НІЧОГО. ЛЮДИ ТОЧНО НЕ БАЧАТЬ НІЧОГО І ВІДДАЮТЬ НАМ ЦІНУ, ЯК ГОДИТЬСЯ; АЛЕ ЦЕ НЕ ЗМІНЮЄ НАШОЇ НІКЧЕМНОЇ СУТНОСТІ.

 

ЗНАЮЧИ ЦЕ, ЗАПИТУЙ СЕБЕ ВСЯКИЙ: ЧОМУ САТАНА ПЕРЕКОНУЄ МОЄ СЕРЦЕ БРЕХАТИ В ЛИЦЕ БОГУ? ОЧІ ЙОГО, СВІТЛІШІ СОНЦЯ, БАЧАТЬ У ПОТАЄМНИХ КУТОЧКАХ СЕРЦЯ; АНІ НІЧ, АНІ МОРЕ, АНІ ПІДЗЕМЕЛЛЯ НЕ ХОВАЮТЬСЯ ВІД НЬОГО. ПАМ’ЯТАЙ ЦЕ, І ВЖЕ ПОТІМ ВЛАШТОВУЙ СВОЮ ВНУТРІШНЮ ТА ЗОВНІШНЮ, ХОЧ І НЕВИДИМУ ПОВЕДІНКУ. ЯКЩО Б ВСЕВИДЯЧИЙ БУВ ЧУЖИМ ДЛЯ НАС, – МОЖНА БИ БУЛО ЩЕ БАЙДУЖЕ СТАВИТИСЯ ДО ЙОГО ВСЕБАЧЕННЯ; А ТО ВІН ЖЕ І СУДДЯ, І СУД СВІЙ. МОЖЛИВО, ТАМ У НЬОГО ВЖЕ МАЄ СТАТИСЯ СУД НАД НАМИ САМЕ ТОДІ, КОЛИ МИ ТІЛЬКИ ДУМАЄМО СХОВАТИСЯ ЗІ СВОЇМИ ГРІХАМИ У ТЕМНІЙ БРЕХНІ: “НЕ БАЧИТЬ БОГ!”

Вас може зацікавити

10 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець – про те, що гріх приносить нещастя

Редактор Головний

Дитячий хор Свято-Димитрівського храму с. Вишнів зайняв перше місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Пасхальні дзвіночки» в Києві

Редактор Головний