13.3 C
Lutsk
Середа, 30 Вересень, 2020
Календар

14 лютого 2020 року – календар з повчанням

Седмиця-загальниця. Глас 1.
Посту немає.

Совершается служба на шестьПередсвято Стрітення Господнього. Мч. Трифона (250).

Мц. Перпетуї , мчч. Сатира, Ревоката, Саторніла, Секунда і  мц. Філіцитати (202-203). Прп. Петра Галатійського (429). Прп. Вендиміана, пустельника Віфінійського (бл. 512).

Сщмч. Миколая пресвітера (1938).

Євангельські Читання

1 Ін., 70 зач., II, 7-17. Мк., 63 зач., XIV, 3-9, і за суботу (під зачало): 2 Тим., 295 зач., III, 1-9. Лк., 103 зач., XX, 45 – XXI, 4. Мч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Лк., 51 зач. (від полу́), X, 19-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Світ проходить і похоті його”. Хто цього не бачить? Усе тече навколо нас, – речі, обличчя, події; і ми самі течемо. Тече і похіть мирська: ледве вкусимо солодощів від задоволення нею, як зникає і та й інша; гонимось за іншою, – і з тією теж; гонимось за третьою, – знову ж те. І ніщо не вартує нічого, все приходить і відходить. Що ж? Невже немає нічого постійного? Є, говорить тут же Апостол: “той, хто виконує волю Божу, перебуватиме вічно”.

Світ, який такий текучий, як же він стоїть? – Хоче Бог, і він стоїть. Воля Божа є непохитною та незламною його основою. Так і з людей, хто стане твердо дотримуватися волі Божої, той робиться стійким та твердим. Спалахують думки, поки хто гониться за тим, що минає. Але як тільки хто обдумається та повернеться на шлях волі Божої, думки та починання починають влягатися. Коли ж, зрештою, встигне він здобути навик у цьому способі житті, цей світ глибокий та безтурботність незворушна перейде і в інше життя, і там буде перебувати во віки. Ось що є серед спільної течії навколо нас, не плинного та постійного у нас! – Ходіння у волі Божій.


Хто такі – “які мають вигляд благочестя, сили же його відреклися?” І хто інші – “які завжди вчаться та не можуть дійти до пізнання істини”?

Перші – це ті, які тримають усі зовнішні порядки, у яких показане благочестиве життя; але не мають такої міцної волі, щоб і внутрішні свої налаштування тримати так, як вимагає цього істинне благочестя. Ідуть до храму охотно і стоять там охотно. Але не прикладають зусиль, щоб і розумом стояти перед Богом невідступно і благоговійно припадати до Нього. І виходить, що тоді, коли за зовнішніми ознаками вони у храмі, то внутрішнім станом їх там немає, бо залишився у них один тільки образ благочестя, а сили його немає. Так і у всьому іншому розумій.

Другі – це ті, які, вступивши у сферу віри, тільки і роблять, що питання винаходять, – що те, що це, чому так, а чому так. Люди, які страждають порожньою цікавістю. За істиною не ганяються, а лише би запитувати і запитувати. І вирішенням цих питань на довго не зупиняються, а скоро відчувають потребу знайти інше рішення. І так крутяться день і ніч, питаючи і питаючи, і ніколи повністю не буваючи задоволеним відповідями. Інший за задоволеннями ганяється, а вони за задоволенням своєї цікавості.

Вас може зацікавити

2 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний