8.7 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

13 вересня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 14-а після П’ятидесятниці. Глас 5
Посту немає.

Совершается служба со славословиемПокладення  чесного Пояса Пресвятої Богородиці (395-408). Перенесення мощей блгвв. кн. Петра, в іночестві Давида, и кн. Февронії, в іночестві Єфросінії, Муромських чудотворців (1992).

Сщмч. Кіпріана, єп. Карфагенського (258). Свт. Геннадія, Патріарха Константинопольського (471). Собор новомучеників Ясеновацьких (1941-1944) (Серб.).

Сщмчч. Олександра пресвітера і Володимира диякона (1918). Сщмч. Михаїла і Мирона пресвітера (1937). Сщмч. Димитрія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – 2 Кор., 170 зач., I, 21 – II, 4. Мф., 89 зач., XXII, 1-14.  Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЦАР ВЛАШТОВУЄ ШЛЮБНУ ГОСТИНУ ДЛЯ СВОГО СИНА, ВІДПРАВЛЯЄ ЗА ГОСТЯМИ ОДИН РАЗ,

ВІДПРАВЛЯЄ ВДРУГЕ, А ТІ НЕ ЙДУТЬ ЧЕРЕЗ ЖИТТЄВІ ТУРБОТИ: ТОЙ ЗАЙНЯВСЯ ГОСПОДАРСТВОМ, ТОЙ ТОРГІВЛЕЮ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЗРОБЛЕНО НОВЕ ЗАПРОШЕННЯ В ІНШИХ СФЕРАХ, І ШЛЮБНА ПАЛАТА НАПОВНИЛАСЯ ЛЮДЬМИ. СЕРЕД НИХ ВИЯВИВСЯ ОДИН, ЯКИЙ БУВ ОДЯГНЕНИЙ НЕ ВІДПОВІДНО, ТОМУ ЙОГО ВИГНАЛИ.

 

СЕНС ПРИТЧІ ЗРОЗУМІЛИЙ. БЕНКЕТ ШЛЮБНИЙ – ЦЕ ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ; ЗАПРОШЕННЯ – ЦЕ ПРОПОВІДЬ ЄВАНГЕЛІЯ, ТІ, ХТО ВІДМОВИЛИСЯ, – ТІ, ЯКІ ЗОВСІМ НЕ ПОВІРИЛИ; НЕ ОДЯГНЕНИЙ ВІДПОВІДНО – ЦЕ ТОЙ, ХТО ПОВІРИВ, АЛЕ НЕ ЖИВ ЗА ВІРОЮ.

 

ДО ЯКОГО РОЗРЯДУ ХТО З НАС ВІДНОСИТЬСЯ, КОЖЕН РОЗБЕРЕТЬСЯ САМ. ЩО МИ ЗВАННІ, ЦЕ ЗРОЗУМІЛО, АЛЕ ЧИ ВІРУЮЧІ МИ? АДЖЕ МОЖУТЬ БУТИ І СЕРЕД ВІРУЮЧИХ ПІД ЗАГАЛЬНИМ ІМЕНЕМ ЛЮДИ БЕЗ ВІРИ.

 

ІНШИЙ ЗОВСІМ НЕ ДУМАЄ ПРО ВІРУ, НІБИТО НЕМАЄ ЇЇ; ЩЕ ІНШИЙ ДЕЩО ВІДАЄ ПРО НЕЇ ТА ЦИМ І ЗАДОВОЛЕНИЙ, ЩЕ ІНШИЙ КРИВО ТЛУМАЧИТЬ ВІРУ; ЩЕ ІНШИЙ ЗОВСІМ ВОРОЖЕ СТАВИТЬСЯ ДО НЕЇ; А ВСІ Ж НАЗИВАЮТЬ СЕБЕ ХРИСТИЯНАМИ, ХОЧ У НИХ НІЧОГО НЕМАЄ ХРИСТИЯНСЬКОГО.

 

ЯКЩО ВІРУЄШ, – РОЗБЕРИ, ЧИ ВІДПОВІДАЮТЬ ЖЕ ВІРІ ПОЧУТТЯ ТВОЇ, СПРАВИ ТВОЇ, – ОДЯГ ДУШІ, ЗАРАДИ ЯКИХ БОГ БАЧИТЬ ТЕБЕ ШЛЮБНО ЧИ НЕШЛЮБНО ОДЯГНЕНИМ.

 

МОЖНА ЗНАТИ ВІРУ ДОБРЕ І РЕВНУВАТИ НЕЮ, АЛЕ В ЖИТТІ ДОГОДЖАТИ ПРИСТРАСТЯМ, ТОБТО ОДЯГАТИСЯ У СОРОМНИЙ ОДЯГ ДЛЯ ДУШІ ГРІХОЛЮБНОЇ.

 

У ТАКИХ НА СЛОВАХ ОДНЕ, А В СЕРЦІ ІНШЕ; НА ЯЗИЦІ: “ГОСПОДИ! ГОСПОДИ!”, А ВСЕРЕДИНІ: “ИМЕЙ МЯ ОТРЕЧЕННА”. РОЗДУМУЙТЕ ЖЕ ПРО СЕБЕ, У ВІРІ ЧИ ВИ, ЧИ В ШЛЮБНОМУ ОДЯЗІ З ЧЕСНОТ, АБО Ж В БЕЗСОРОМНИХ ЛАХМІТТЯХ З ГРІХІВ ТА ПРИСТРАСТЕЙ…

Вас може зацікавити

13 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний