18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 лютого 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 37 після П’ятидесятниці Посту немає.
Безсрібників мчч. Кира та Іоанна і з ними мцц. Афанасії й дочок її Феодотії, Феоктисти та Євдоксії (311). Мчч. Вікторина, Віктора, Никифора, Клавдія, Діодора, Серапіона і Папія (251). Мц. Трифени Кізіцької. Свт. Никити, затворника Печерського, єп. Новгородського (1108).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Як. 2:14-26 (зач. 53).; Як. 3:1-10 (зач. 54); Безсрр.: 1Кор. 12:27-8:8 (зач. 153). Єв.: Мк. 10:46-52 (зач. 48) – за понеділок; Мк. 11:11-23 (зач. 50) – за вівторок (під зачало); Безсрр.: Мф. 10:1,5-8 (зач. 34 від полу).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Сліпий єрихонський, дізнавшись, що Господь проходить повз, підвищив голос свій. Крик його дійшов до Господа; ніщо, що оточувало Господа, не могло завадити почути його, і Господь, покликавши сліпця, повернув йому зір. І у всякий час і у всякому місці Господь не проходить повз тільки, але є; Він усім світом править. Судячи по-людськи, значить, у Нього багато турбот; до того ж і сонми ангелів оточують Його зі своїми славослів’ями.

 

Але якщо ти зумієш підняти голос свій, подібно до єрихонського сліпого, ніщо не завадить крику твоєму дійти до Господа; Він почує і виконає прохання твоє. Справа не за Господом; і Сам Він близький, і все тобі потрібне вже готове в Нього; зупинка за тобою. Зумій піднести голос у міру Господнього слухання, і одразу все отримаєш. Яка ж це міра? Віра, надія, відданість у волю Божу. Але й ці міри мають свої міри.

 

Які ж мають бути ці міри? Запитай у того, хто молився і отримував прохане; він скаже тобі: “молився я про те-то і про те-то, отримав за проханням; тепер мені потрібно те-то, молюся і не отримую, і знаю чому: бо ніяк не можу зійти на ту міру молитви, яка була у мене раніше”. Виходить, що міру цю не можна визначити з буквальною точністю. Одне тільки виразно вірно, що справа стоїть за нами, а не за Господом. Як тільки

дійдеш до здатності прийняти, неодмінно отримаєш.

Вас може зацікавити

Розпорядження керуючого єпархією про молитву за припинення бойових дій і відновлення миру в Україні

Редактор Головний

Тривалий час був паламарем храму: у селі Добре клірики єпархії відспівали загиблого Захисника України

Редактор Головний

МИТР. АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ) – ПРО ЛЮБОВ ДО БЛИЗЬКИХ І ДАЛЕКИХ

Редактор Головний