Седмиця 2-а Великого посту. Глас 5. Великий піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).
|
Прп. Василія сповідника (бл. 750). Сщмч. Арсенія, митр. Ростовського (1772).
Сщмч. Нестора, єп. Магіддійського (250). Прпп. жон Марини та Кіри (бл. 450). Сщмч. Протерія, патріарха Александрійського (457). Блж. Миколая Саллоса, Христа заради юродивого, Псковського (1576).
Читання
На 6-му часі: Іс. VI, 1-12. На веч.: Бут. V, 1-24. Притч. VI, 3-20.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Не дай сну своїм очам, і дрімання повікам своїм, рятуйся, як серна, з руки, і як птах із руки птахолова!” Це правило повинен собі взяти на замітку кожен, хто вирішив перед лицем Господа жити вже за Його заповідями.І він не повинен давати сну очам, – не цим зовнішнім, а внутрішнім очам розуму, щоб вони пильно дивилися у серце та правильно помічали все, що відбувається там, і тим давали можливість ревнителю дізнаватися про ворожі підступи та уникнути небезпеки від них.Серце стало тепер полем боротьби з ворогом. Туди він безперестанку сіє своє, що проявляє себе у думках, які не завжди погані, але більшою частиною прикриті уявною добротою та правотою. Ланцюг усіх думок – це хитросплетена мережа! Той, хто кинеться за ними без уваги, не мине вплутання та, відповідно, небезпеки падіння.
Ось чому, брат, тримай око розуму твого гострозорим, а це можливо з допомоги сурової уваги до всього, що відбувається у тобі та біля тебе. Звертай увагу на те, що пропонує тобі невідступний порадник твій з іншої сторони, та розбирай, для чого це пропонується тобі, куди поведе, і ніколи не попадеш у його сіті. Не забудь тільки, що увага одна не буває у силі; біля неї поряд повинні стояти тверезість та безперестанна молитва до Господа. Поєднуй усе це та будеш невловимий.