9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

У селі Чорниж провели благодійний концерт на підтримку ЗСУ

У неділю, 9 жовтня, православна громада Свято-Михайлівського храму села Чорниж Колківського благочиння, що у Луцькому районі, провела благодійний захід, спрямований на підтримку українських військових. Під час концерту, на якому виступали церковні хори, присутні зібрали 20 тисяч гривень для військових Збройних Сил України. 

«Оскільки цього дня Церква вшановує день пам’яті апостола та євангеліста Іоанна Богослова, як ми добре знаємо, його ще називають «апостолом любові», ми вирішили зібрали православних людей та вкотре розповісти їм про любов до Бога, любов до нашої земної Батьківщини, любов до наших захисників та один до одного», – поділився настоятель парафії отець Ростислав Павлович.

У заході на підтримку воїнів ЗСУ взяли участь хор священників Колківського та Старосільського благочинних округів, хор Свято-Покровського храму села Рудники, хор Свято-Покровського храму села Гораймівка, а також маленькі вихованці недільної школи села Чорниж. Учасники благодійного заходу співали пісень та читали вірші про мир та перемогу.

За понад дві години заходу жоден з присутніх не відчув ані  краплі суму, ані втоми, адже коли поряд збираються люди задля благої у Господі справи – таким речам не залишається місця.

На зібрані кошти, розповідає отець Ростислав, уже закупили теплий одяг для військових, деякі медикаменти та інші потрібні речі.

Усе це передадуть сільським волонтерам, які щотижня заводять на передову допомогу для воїнів. Зокрема, ця конкретно допомога відправиться на Миколаївщину, де обороняють Україну бійці волинської бригади саме з села Чорниж.

Для православної громади це далеко не перший захід на підтримку українських захисників. Чи не з перших днів громада активно допомає воїнам – продуктами харчування, одягом, ліками та іншими потрібними речами.

Спершу, пригадує отець Ростислав, зібране громадою відвозили у сільську раду, звідки уже розподіляли допомогу за потребами. Пізніше почали об’єднуватися зі священниками навколишніх сіл та вже самостійно передавати вантажі на передову.

«Наші жіночки неодноразово збиралися разом та випікали різних смаколиків – булочок, пиріжків, печива та інших гостинців для наших військових. Усе, аби наші захисники відчули усю любов, яку господині вкладали у свою працю», – ділиться священник.

Так і нещодавно з Чорнижа та інших парафій Оконського благочиння тонни картоплі, моркви, буряків, цибулі, капусти та інших продуктів клірики Волинської єпархії завезли до Святогірської лаври, де нині перебувають сотні переселенців.

«На цьому ми не плануємо зупинятися. Громада і надалі з усіх сил працюватиме, щоб допомогти нашим захисникам. Працюватиме до тих пір, поки не дочекаємося перемоги», – підсумовує настоятель Свято-Михайлівського храму села Чорниж священник Ростислав Павлович.

Любов МАКСИМЧУК

Вас може зацікавити

У неділю перед Різдвом Христовим єпископ Афанасій очолив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл звершив закладку каменю під будівництво храму у селі Несвіч

Редактор Головний

14 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний