22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

10 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Калістрата і дружини його: Гімнасія та інших (304). Совершается служба со славословиемПрп. Савватія Соловецького чудотворця (1435).

Апп. від 70-ти МаркаАристарха і Зіни (I). Мц. Єпіхарії (III-IV). Прп. Ігнатія (963-975). Сщмч. Анфіма Іверянина, митр. Волоського (1716) (Рум.).

Совершается служба со славословиемСщмч. Петра, митрополита Крутицького (1937). Сщмч. Димитрія пресвітера (1918). Сщмчч. Германа, єпископа Вольського, і Михаїла пресвітера (1919). Сщмч. Феодора пресвітера (1937).

Браїлівської ікони Божої Матері 

Євангельські Читання

Єф., 223 зач., III, 8-21. Лк., 23 зач., VI, 12-19 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І пробув усю ніч у молитві до Бога”, Тут основа та початок християнських всенічних бдінь.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Жар молитовний проганяє сон, а захоплення духу не дає помітити, як плине час. Справжні молитвенники не помічають того; їм здається, що ніби вони тільки що стали на молитву, а між тим уже і почало світати.

 

Але поки дійде хто до такої досконалості, треба брати на себе працю бдіння. Нести його як несуть одинаки; несли його і несуть загальножителі; несли його і несуть благоговійні та богобоязні миряни.

 

Але хоч і з великою працею доводиться бдіння, плід його залишається у душі прямий, повсякчасний – умиротворення душі, при розслабленні та знемозі тіла.

 

Стан дуже цінний у ревнителів духа! Від того, де були започатковані бдіння (на Афоні), від них відмовлятися не хочуть. Все усвідомлюють, як це важко, але відмінити цей чин ні у кого немає бажання, заради тієї користі, яку приймає душа від бдінь.

 

Сон більше всього заспокоює і живить плоть, а бдіння же більше всього вгамовує її. Хто достатньо висипається, буває тяжким на справи духовні та холодним до них, а той, хто відвідує бдіння , – швидко стає до дії та горить духом.

 

Якщо правильно навчати добру плоть, як раба, то нічим не можна так зазнати у цьому успіху, як частим бдінням. Тут плоть повністю відчуває владу духа над собою і привчається коритися йому, а дух набуває навик володіти над нею.

Вас може зацікавити

18 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний