17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Календар

10 травня 2022 року – календар з повчанням

Ап. і сщмч. Симеона, сродника Господнього (107). Прав. Євлогія странноприїмця (IV). Прп. Стефана, ігумена Печерського, єп. Володимир-Волинського (1094). Сщмчч. Павла й Іоанна пресвітерів, мчч. Петра, Миколая, Авксентія, Сергія і мц. Анастасії (1922); прмц. Марії (1938); сщмч. Іоанна пресвітера (1941).

Євангельські Читання

Діян., 18 зач., VIII, 5-17. Ін., 20 зач., VI, 27-33. Ап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 56 зач., XIII, 54-58.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“УВІРУВАВ І САМ СИМОН ТА, ОХРЕСТИВШИСЬ, НЕ ВІДХОДИВ ВІД ФИЛИПА”. І ВІРУВАВ І ХРЕСТИВСЯ, А НІЧОГО НЕ ВИЙШЛО З НЬОГО. СЛІД ДУМАТИ, ЩО У ЙОГО ВІРІ БУЛО ЩОСЬ НЕ ТАК, ЯК МАЄ БУТИ.

 

ВІРА ЩИРА – ЗАПЕРЕЧЕННЯ СВОГО РОЗУМУ. ТРЕБА РОЗУМ ОГОЛИТИ ТА ЯК ЧИСТУ ДОШКУ ВІДДАВАТИ СЕБЕ ВІРІ, ЩОБ ВОНА НАКРЕСЛИЛА СЕБЕ НА НІЙ ЯК Є, БЕЗ ВСЯКОГО ДОМІШКУ СТОРОННІХ РЕЧЕЙ ТА ПОЛОЖЕНЬ. КОЛИ В РОЗУМІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ СВОЇ ПОЛОЖЕННЯ, ТОДІ, ПІСЛЯ НАПИСАННЯ НА НЬОМУ ОСНОВ ВІРИ, ВИЯВЛЯЄТЬСЯ У НЬОМУ СУМІШ ПОЛОЖЕНЬ: СВІДОМІСТЬ БУДЕ ПЛУТАТИСЯ, БЛУКАЮЧИ МІЖ ДІЯМИ ВІРИ ТА МУДРУВАННЯМИ РОЗУМУ.

 

ТАКИМ І БУВ СИМОН – ОБРАЗ ДЛЯ ВСІХ ЄРЕТИКІВ; ТАКИМИ Є І ВСІ, ХТО ЗІ СВОЇМИ МУДРУВАННЯМИ ВСТУПАЮТЬ У ВІРУ, ЯК РАНІШЕ, ТАК І ТЕПЕР. ВОНИ ПЛУТАЮТЬСЯ У ВІРІ, І НІЧОГО З НИХ НЕ ВИХОДИТЬ, ОКРІМ ШКОДИ; ДЛЯ СЕБЕ – КОЛИ ВОНИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ БЕЗМОВНИМИ, ДЛЯ ІНШИХ – КОЛИ НЕ УТРИМУЄТЬСЯ У НИХ ОДНИХ ЦЯ ПЛУТАНИНА, А ПРОРИВАЄТЬСЯ НАЗОВНІ, ЧЕРЕЗ ЇХ БАЖАННЯ БУТИ ВЧИТЕЛЯМИ.

 

ЗВІДСИ ЗАВЖДИ ВИХОДИТЬ ПАРТІЯ ЛИЦЬ БІЛЬШ ТА МЕНШ ПОГРІШНИХ У ВІРІ, З НЕЩАСЛИВОЮ ВПЕВНЕНІСТЮ В НЕПОГРІШНОСТІ ТА ТЯЖКИМ ПОЗИВОМ УСІХ ПЕРЕРОБИТИ НА СВІЙ ЛАД.

Вас може зацікавити

Предстоятель про духовне життя: думки та настанови

Редактор Головний

17 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ: Турбота про захисників України – зараз наша найголовніша місія

Редактор Головний