9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

«Слово Предстоятеля»: Про користь розумного посту. ВІДЕО

20 березня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов другий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

 Предстоятель наголосив, що піст є тими двома крилами, за допомогою яких «людина злітає над земним, гріховним і досягає Неба».

Блаженніший владика пригадав історію про юнака, якому віра та дотримання суворого посту допомогли звільнитися з полону.

«Бог любить, коли людина постить, коли намагається відірватися від зла і прямувати до добра. Піст корисний для людини, але має бути розумним і посильним, – зазначив владика. – Розумний піст – це означає, що людина має підбирати для себе ту пісну їжу, яка їй підходить… А посильний піст – це означає, що треба обирати для себе ту міру посту, яка людині під силу».

За словами Архіпастиря, у кожної людини є своя міра посту. Хтось протягом 40 днів Великого посту нічого не вживає, крім просфори і води, хтось їсть щодня, але потрошку, а іншому потрібно їсти тричі на день.

«Міра посту для людини має бути такою, щоб від посту вона не стала хворою. Якщо піст мене зробить непрацездатним, то це не є розумний і посильний піст. Цей піст шкідливий для людини», – додав він.

Як відзначив Блаженніший Митрополит Онуфрій, старанний піст, навіть якщо він не суворий, зміцнює людину, робить благородною та наближає до Бога.

«Нехай Господь допомагає нам розумно і посильно постити, нехай Господь дасть нам рішучість і мужність зберігати піст, – і ми станемо кращими. Нехай Бог благословить усіх нас», – побажав насамакінець Предстоятель.

Вас може зацікавити

16 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Не потрібно скорочувати молитву 

Редактор Головний

Душу та тіло лікує піст: проповідь у другий день Великого посту

Редактор Головний