9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Календар

10 травня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 4-а після Пасхи, про розслабленого Глас 3.
Посту немає.

Совершается служба на шестьАп. і сщмч. Симеона, сродника Господнього (107). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрав. Тавіфи (I).

Прав. Євлогія странноприїмця (VI). Прп. Стефана, ігумена Печерського, єп. Володимира-Волинського (1094). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПеренесення мощей мч. Авраамія Болгарського (1230).

Сщмчч. Павла та Іоанна пресвітерів, мчч. ПетраМиколаяАвксентіяСергія та мц. Анастасії (1922). Прмц. Марії (1938). Сщмч. Іоанна пресвітера (1941). Прославлення сщмч. Іларіона, архієпископа Верейського (1999).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 4-е, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. Літ. – Діян., 23 зач., IX, 32-42. Ін., 14 зач., V, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Ось ти видужав; не гріши більше, щоб не сталося з тобою чого гіршого”. Гріх не душу тільки вражає, але і тіло. В одних випадках це дуже очевидно; в інших – хоч не так ясно, але істина залишається істиною, що і хвороби тіла всі та завжди від гріхів та заради гріха.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский 

Гріх звершується у душі та просто робить її хворою; але оскільки життя тіла від душі, то від хворої душі, звичайно, життя не здорове. Уже те одне, що гріх наводить морок і тугу, повинно неблагонадійно діяти на кров, яка є основою здоров’я тілесного. Але коли пригадаєш, що він відділяє від Бога – Джерела життя, і ставить людину у розлад зі всіма законами, які діють і в ній самій і в природі, то ще дивитися треба, як залишається живим грішник після гріха.

 

Це милість Божа, яка чекає на покаяння та навернення. Відповідно, кожному перед всякою іншою справою треба поспішити очиститися від гріхів та у совісті своїй примиритися з Богом. Цим прокладеться шлях і для благодійної дії ліків. Чути, що був якийсь знаменитий лікар, який не починав лікування, поки хворий не посповідається та не причаститься св. Таїн; і чим складнішою була хвороба, тим він наполегливіше цього вимагав.

Вас може зацікавити

4 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний